لاهیجان – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: خیری از لاهیجان یک باب منزل مسکونی خود را به ارزش ۱۰ میلیارد ریال وقف تبیین و ترویج مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کرد.

حجت الاسلام ستار علیزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در لاهیجان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهد حاج قاسم سلیمانی، گفت: این شهید والامقام دارای شخصیتی اثرگذار و ماندگار بوده و مردم ایران اسلامی سعی دارند تا به انحاء مختلف یاد و مکتب این شخصیت ارزشمند را که جزو مفاخر کشور است، زنده نگه داشته و پاس دارند.

وی به اجرای طرح اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان با نام شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: در این طرح و از محل موقوفات و کمک خیرین ۶ هزار بسته معیشتی برای توزیع میان اقشار نیازمند تهیه شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه مجموع ارزش این بسته های معیشتی ۲۰ میلیارد ریال است، افزود : با همکاری دستگاهای مختلف اجرایی این بسته ها در بین اقشار آسیب پذیر استان گیلان توزیع می شود.

حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه جدیدترین وقف گیلان نیز یک باب واحد مسکونی به مساحت ۲۷۰ متر مربع در شهرستان لاهیجان است، گفت: یکی از خیرین لاهیجانی این ملک را به ارزش ۱۰ میلیارد ریال و به نیت تبیین و ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی و برگزاری مراسم شهید سلیمانی و شهدای مقاومت وقف کرده است.