رشت – ایرنا – مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در اجرای طرح ناظران سلامت در این استان از پنجم آذرماه تاکنون هفت هزار و ۹۷۰ بازدید از اماکن مختلف چون ادارات، بانک ها و صنوف ها انجام شد و ۷۸ هزار و ۷۵۵ نفر طی این بازدیدها از خدمات لازم بهره مند شدند.

سیاوش غلامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بازدید از مراکز و تکمیل پرسشنامه ها با همکاری کارشناسان بهداشت محیط به همراه ارائه آموزش های عمومی ویژه رعایت بهداشت فردی و پروتکل های ابلاغی در شهرها و روش صحیح ماسک زدن، رعایت فاصله اجتماعی در کنترل و مهار ویروس کرونا در راستای کمک به کاهش تلفات ناشی از این ویروس از جمله اقدامات طرح ناظران سلامت در استان است.

وی با تشریح مراحل اجرای طرح ناظران سلامت توسط اعضای جوان و داوطلب هلال احمر خاطر نشان کرد: در راستای اجرای این طرح و عضویت جمعیت هلال احمر به عنوان عضو ارشد طرح مذکور، اعضای جوان و داوطلب جمعیت نسبت به تکمیل بیش از ۴۲ هزار پرسشنامه از مراکز دولتی، موسسات و برخی از اصناف اقدام کردند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان اضافه کرد: در این مدت بیش ۲۰۰ نفر از اعضای جوان برای حفظ و صیانت از سلامت هموطنان در قالب تیم های ۲ نفره با همراهی کارشناس بهداشت با حضور در صنوف مختلف مراکز دولتی و خصوصی آنان را به رعایت پروتکل های بهداشتی ترغیب کردند.

از ۱۶ شهرستان استان گیلان ۱۰ شهرستان در وضعیت نارنجی و بقیه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

بر اساس آخرین آمار ۴۸۲ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.