رشت_ایرنا_فرماندار آستانه اشرفیه گفت: به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی ، ۶۰۰ بسته معیشتی در این شهرستان توزیع شد.

حمید رضایی  روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا در حاشیه توزیع این بسته های حمایتی با اشاره به توزیع ۳۵۰ بسته معیشتی در منطقه آستانه اشرفیه و ۲۵۰ بسته نیز در منطقه بندرکیاشهر  افزود: ارزش هر یک از این بسته های حمایتی و معیشتی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بوده که در قالب طرح رزمایش همدلی و کمک مومنانه و به یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بین نیازمندان توزیع می شود.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح رزمایش همدلی و کمک های مومنانه در این شهرستان یاداور شد: این طرح در چندین مرحله با هدف کمک به خانواده های بی بضاعت و آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا در این منطقه به انجام رسیده است.

فرماندار آستانه اشرفیه  با بیان اینکه از زمان آغاز این طرح تاکنون قریب ۱۲ هزار بسته معیشتی به ارزش حدود ۳۰ میلیارد ریال در این شهرستان توزیع شده افزود: این بسته های حمایتی با مشارکت و حمایت افراد خیر ، نیکوکاران ،پایگاه های مقاومت ،  نهادهای حمایتی ، نیروهای مردمی ، دهیاران تهیه و در بین خانوارهای بی بضاعت و آسیب دیده توزیع شده است.

رضایی ، در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: توزیع بسته های حمایتی همچنان در این شهرستان ادامه خواهد یافت.

ایین توزیع این بسته های معیشتی با حضور امام جمعه ، فرمانده سپاه و جمعی از مسئولین در محل گلزار شهدای والامقام آستانه اشرفیه برگزار شد.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.