رشت-ایرنا-امام جمعه آستانه اشرفیه گفت: یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی همواره در تاریخ اسلام و انقلاب زنده خواهد ماند .

حجت الاسلام والمسلمین احمد طیبی امروز در آیین بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار اسلام حاج قاسم سلیمانی ( ۱۳ دیماه )  در محل گلزار شهدای والامقام آستانه اشرفیه بیان کرد: سردار شهید سلیمانی در طول حیات خویش هیچگاه دست از مبارزه با استکبار و دشمنان اسلام و انقلاب برنداشت و در این راه همواره استوار بود.

وی عشق به ولایت و رهبری را از ویژگی های آن شهید بزرگوار دانست و اظهار داشت: سردار شهید سلیمانی دارای شخصیت والایی بود و اخلاق مداری و مردم داری آن شهید موجب شده تا در دل ها زنده بماند.

امام جمعه آستانه اشرفیه با بیان اینکه سردار شهید  سلیمانی در زمان حیات خویش جریانی را در راه امنیت و آرامش برای اسلام و تمامی مسلمانان جهان در مقابل استکباران و زورگویان ایجاد کرده است افزود: دشمنان اسلام و انقلاب همواره از صلابت و دلاورمردی های آن شهید بزرگوار در وحشت بودند و امروز نیز نام سردار سلیمانی لرزه بر اندامشان می اندازد.

حجت الاسلام والمسلمین طیبی امنیت امروز منطقه را مدیون دلاورمردی ها و رشادت های  شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان و تصریح کرد: مکتب و شیوه زندگی سردار شهید سلیمانی باید به عنوان یک مکتب ارزشمند در جامعه ترویج داده شود زیرا الهام گرفتن از این مکتب معنوی و ارزشمند می تواند ما را در راه مقابله با دشمنان اسلام و انقلاب یاری کند.

در ادامه این آیین  با حضور فرماندار ، فرمانده سپاه ، بخشداران ، جمعی از مسئولان و بسیجیان ، شرکت کنندگان با نثار شاخه های گل به مزار شهدای والامقام آستانه اشرفیه  ضمن قرائت فاتحه ،  با آرمان های امام خمینی (ره) ،سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و  شهداء تجدید بیعتی دوباره بستند .

همچنین به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی ، ابراهیم عطایی دونده ۳۱ ساله آستانه ای در یک حرکت فرهنگی و به یاد آن شهید بزرگوار ، حرکت خود را از گلزار شهدای این شهر به سمت گلزار شهدای رشت آغاز کرد.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.