ایسنا/گیلان امام جمعه رشت، با بیان اینکه آمریکا و صهیونیست ها جرات تهدید کردن ایران را ندارند، گفت: با حضور همیشگی ملت غیور ایران در صحنه های انقلاب و به برکت خون شهدا، هیچ قدرتی نمی تواند با جمهوری اسلامی مقابله کند.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به فررسیدن نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در ۱۳ دی ماه، اظهار کرد: سردار سلیمانی ژنرال بزرگ جهان بشریت است.

وی سردار سلیمانی را حامی و فرمانده جبهه مقاومت اسلامی دانست و افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی چهل ویژگی انسان مومن را واجد بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، شهید سلیمانی را مالک اشتر مقام معظم رهبری خواند و بیان کرد: سردار سلیمانی شخصیتی شجاع، وارسته و صادق و بصیر بود و نسبت به دشمن شناخت کامل داشت و بدون هیچگونه چشمداشتی به مادیات و مقام های دنیایی، به دین، انقلاب و مردم خدمت می کرد.

امام جمعه رشت، به سیلی داغی که آمریکا و صهیونیست ها در راستای شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی در غرب آسیا خوردند اشاره کرد و افزود: اکنون آمریکا در کابوس به سر می برد.

وی به حضور ناوگان هوایی و دریایی آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه خلیج فارس اشاره و تصریح کرد: هدف از این حرکت مذبوحانه دشمن، مخفی کردن ذلت استکبار و پوشالی بودن قدرت ابرقدرت ها پیش چشم ملت های غرب آسیاست.

آیت الله فلاحتی، دومین هدف دشمن از راه اندازی کارناوال نظامی خود در خلیج فارس را ایجاد رعب و ترس دانست و عنوان کرد: دشمن می داند که عده ای ترسو در داخل هستند و می توانند با سایه جنگ، ایران را پای میز مذاکره بیاورند.

وی با بیان اینکه آمریکا و صهیونیست ها جرات تهدید کردن ایران را ندارند، گفت: با حضور همیشگی ملت غیور ایران در صحنه های انقلاب و به برکت خون شهدا، هیچ قدرتی نمی تواند با جمهوری اسلامی مقابله کند.

امام جمعه رشت، با اشاره به ثبت حماسه آفرینی های مردم ایران در طول تاریخ، خاطرنشان کرد: دشمن از زمان انتقام سخت ملت ایران خبر ندارد و همواره در هراس است و می خواهد این هراس خودش را مخفی کند، اما بداند که در آینده نه چندان دور باید بساط خودش را از منطقه برچیند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، به پیام پیامبر گونه امام خمینی(ره) به رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق اشاره کرد و گفت: امام راحل به گورباچف گفت که کمونیسم را باید در زباله دان تاریخ جست وجو کرد و امروز نیز کاپیتالیسم دنیای غرب گرفتار سرنوشت کمونیسم خواهد شد.

وی با اشاره به سالروز فرمان کشف حجاب توسط رضاخان به عنوان ابزا دست انگلیسی ها در سال ۱۳۱۴، خاطرنشان کرد: بی حجابی های موجود در جامعه ثمره حکومت شوم پهلوی است.

آیت الله فلاحتی به ساخت فیلم «بانوی بهشت» توسط انگلیس خبیث اشاره کرد و یادآور شد: انگلیس با ساخت فیلم مذکور می خواهد بین مسلمانان اختلاف بیندازند و وحدتی که در سایه انقلاب اسلامی و شهادت حاج قاسم سلیمانی ایجاد شده را تبدیل به تفرقه کند تا مجددا درگیری شکل بگیرد لذا از کشورهای اسلامی می خواهیم به توطئه آل سعود و آل جهود در ساخت این فیلم پی ببرند.

وی خطاب به مسئولان و متولیان گیلان در راستای سال جهش تولید، اظهار کرد: اگر هر سازمانی اجازه ندهد جهش تولید در استان صورت گیرد خلاف فرمایش مقام معظم رهبری عمل کرده است؛ بنابراین متولیان امر برای جهش تولید تلاش کنند.

امام جمعه رشت، با تاکید بر اینکه مسئولان باید قدردان تولیدکنندگان باشند، بیان کرد: متولیان همانطور که تولیدکنندگان را هدایت می کنند تا به محیط زیست خسارت وارد نشود، باید از کاغذبازی در راستای تسهیل امور کارآفرینان جلوگیری کنند.

انتهای پیام