رشت- ایرنا – رئیس دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان گفت : امامان جمعه مسائل و موضوعات مختلف جامعه را در تمامی زمینه های فرهنگی و اجتماعی رصد می کنند و باید برای این موارد برنامه تعریف کنند.

حجت الاسلام ولی الله عادلی در آیین معارفه امام جمعه جدید رضوانشهر اظهار داشت :  ائمه جمعه در سطح مراکز شهرستان، دارای مسئولیت های متعددی هستند که عبارتند از ریاست شورای فرهنگ عمومی، ریاست ستاد امور مساجد، ریاست ستاد زکات و غیره که هرکدام از این موارد دارای اهمیت بسیار بالایی هستند.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات ائمه جمعه در زمینه های مختلف در پایان هرماه و سال ارزیابی و مورد سنجش بازرسان قرار میگیرد و میزان موفقیت و یا عدم دستیابی به اهداف مورد نظر برای شورا بسیار دارای اهمیت است.

فرماندار رضوانشهر نیز در این مراسم گفت: اهمیت نماز جمعه در جامعه بر هیچ کسی پوشیده نیست و برای هرچه باشکوهتر برگزار کردن آن باید همت کنیم.

 محمود قاسمی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص افزود: طبق فرموده معظم له ، نماز جمعه یک قرارگاه است که شامل تمامی موارد مورد نیاز جامعه اسلامی می باشد.

 وی بیان کرد: سه حقیقت مهم دین اسلام همواره مورد تأکید می باشد که عبارتند از اجتماعات دینی، نماز جمعه و اجتماع حج که در این میان نماز جمعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 فرماندار رضوانشهر با اشاره به حسن انتخاب امام جمعه جدید این شهرستان گفت: از همه کسانی که در نحوه انتخاب ایشان و خصوصا از اعضای دفتر مقام معظم رهبری که در این راستا ایفای نقش داشتند تشکر و قدر دانی می کنم.

 قاسمی  افزود: حجت الاسلام مهدی نژاد حدود ۱۱ سال مسئولیت امامت جمعه بخش پره سر این شهرستان را بر عهده داشتند و آشنایی کافی با موضوعات مختلف این منطقه دارند.

 همچنین نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به اهمیت خطبه های نماز جمعه گفت:  خطبه های نماز جمعه در هر شهر از اهمیت بالایی برخوردار است که امامان جمعه این مسئولیت خطیر را برعهده دارند.

 حسن محمدیاری افزود: در جوامعی که دشمن با استفاده از فضای مجازی، در صدد تهی کردن انسان ها از دین و معنویت هستند، علما و روحانیت رسالت بسیار سنگینی را بر عهده دارند و امروز مهمترین نقش ائمه جمعه بی اثر کردن این اقدامات است.

 در ادامه امام جمعه اهل سنت شهر تالش از دیگر سخنرانان این جلسه بود و گفت: رسیدن به کمال از مهمترین ویژگی فرد مومن است.

 حجت الاسلام حسین خانی پور با اشاره به بیان ویژگی های فرد مومن افزود: دشمن شناسی، تلاش برای فراگیری دستورات دین مبین اسلام و دنیا شناسی از مهمترین ویژگی هر فرد مومن است که باید در این راستا قدم بردارد.

 وی در ادامه ضمن تشکر از تلاش های فرماندار رضوانشهر گفت: بنده به سهم خودم قدردان زحمات نماینده عالی دولت در این شهرستان هستم و خبرهایی خوبی از این برادر به ما می رسد و حضور ایشان در سطح روستاها برای شنیدن مشکلات مردم و رفع موانع موجب امتنان است.

 در پایان پس از معرفی حجت الاسلام محمد مهدی نژاد بعنوان امام جمعه جدید رضوانشهر  وی  در سخنان کوتاهی گفت: از زمانی که این مسئولیت خطیر را در سطح بخش پره سر بر عهده گرفتم هرگز به وحدت خدشه ای وارد نکردم.

 وی ضمن تشکر از مردم پره سر گفت: طی مدتی که در خدمت مردم این شهر بودم، همواره سعی کردم با آنان با مهربانی رفتار کنم و مدیون محبت های بیشمار آنان نیز هستم.

 امام جمعه رضوانشهر افزود: با دوستداران مردم و نظام دوست و با فتنه گران و دشمنان دشمن هستم و فتنه خط قرمز من است.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، دو بخش بنام های مرکزی و پره سر و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و حدود نیمی از جمعیت این مناطق را برادران و خواهران اهل سنت شافعی مذهب تشکیل می دهند.

 اولین نماز جمعه در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۸۲ در رضوانشهر برپا شد  و حجج اسلام، سید کاظم میرحسینی اشکوری، مرحوم محمد رضایی، بلال عربیان، هادی حبیبی و لطف اله عبدالهی بترتیب ائمه جمعه قبلی این شهرستان بوده اند.