ایسنا/گیلان معاون فنی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه کرونا در اکثر افراد با علائم یک سرماخوردگی ساده یا آنفلوانزای خفیف بروز می کند، گفت: افراد در مراحل اولیه آلوده شدن به ویروس نیازی به مراجعه به بیمارستان ندارند.

دکتر مسعود نوروزی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۸۲ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته ۸۲ بیمار کرونایی جدید را بستری کردیم.

وی با اشاره به وخامت حال ۱۰۰ نفر از بستری های کرونایی بخش مراقبت های ویژه، افزود: روند موارد ابتلا و بستری کرونایی در گیلان همچنان ثابت است که فعال بودن ویروس در جامعه را نشان می دهد.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه اکثر شهرهای استان وضعیت نارنجی دارند، خاطرنشان کرد: این وضعیت بسیار شکننده است و اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، دوباره به مرحله بحران و افزایش موارد ابتلا و بستری بازمی گردیم.

نوروزی، از افزایش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم خبر داد و متذکر شد: این میزان رعایت هنوز کافی نیست و برای قطع کامل زنجیره انتقال کرونا، حداقل ۸۵ درصد جامعه باید ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.

نوروزی در گفت و گو با خبر شبکه باران با بیان اینکه کرونا در اکثر افراد با علائم یک سرماخوردگی ساده یا آنفلوانزای خفیف بروز می کند، گفت: افراد در مراحل اولیه آلوده شدن به ویروس نیازی به مراجعه به بیمارستان ندارند لذا توصیه می شود اگر علائم سرماخوردگی دارید و مشکوک به کرونا هستید، به یکی از مراکز ۳۹گانه خدمات جامع سلامت در استان مراجعه کنید.

معاون فنی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به فعالیت مراکز خدمات جامع سلامت در همه شهرستان ها، خاطرنشان کرد: پزشکان حاضر در این مراکز ۱۶ ساعته به صورت رایگان بیماران را معاینه می کنند و از آنان تست کرونا می گیرد و در صورت نیاز به بیمارستان ارجاع می دهد؛ در غیر این صورت درمان سرپایی و تجویز دارو انجام می شود.

انتهای پیام