ایسنا/گیلان یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس، سردار سلیمانی را محور وحدت دانست و گفت: حاج قاسم هم در زمان حیاتش وحدت آفرین بود و هم بعد از شهادتش عامل وحدت ملت شد.

سردار حمزه فلاح در مراسم بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، یادواره شهدای زن گیلانی و بزرگداشت شهدای مدافع حرم استان که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: ما هر چه داریم از شهداست.

وی با اشاره به اینکه حاج قاسم مظهر ایستادگی، مقاومت، وفاداری، سلحشوری و ولایتمداری بود، افزود: حاج قاسم محور وحدت و همدلی را نه فقط در ایران، بلکه در جهان اسلام به وجود آورد و از بصیرت بالایی برخوردار بود.

سردار فلاح با تاکید بر اینکه حاج قاسم و رزمندگان مدافع حرم با ایستادگی و مقاومت خود عزت و کرامت را به ایران و جهان اسلام هدیه کردند، متذکر شد: عملکرد رزمندگان جبهه مقاومت باعث شد داعشی که دشمن ادعا می‌کرد سال های سال ماندگار خواهد ماند، منهدم شود.

وی حاج قاسم و شهدای مدافع حرم را سند کرامت، عزت و مقاومت جمهوری اسلامی دانست و عنوان کرد: حاج قاسم خود را سرباز ولایت می دانست و گفتار و رفتار و اعمالش در راستای منویات مقام معظم رهبری بود.

این یادگار دوران دفاع مقدس، با بیان اینکه سردار سلیمانی ولایتمداری را در عمل ثابت کرده بود، گفت: حاج قاسم تشکیل دهنده جبهه مقاومت کشورهای اسلامی در برابر داعش بود.

سردار فلاح، منش حاج قاسم را دفاع از مظلومان جهان دانست و تصریح کرد: سردار دل ها فقط به فکر دفاع از مسلمانان نبود و دغدغه انسانیت داشت و به مردم عشق می ورزید و غصه مردم را می خورد.

وی اخلاص در عمل را مهمترین ویژگی حاج قاسم دانست و یادآور شد: مکتب حاج قاسم مکتب رضای خدا بود و ایشان در راه رضای خدا کار می کرد و در نهایت گمنامی، خداوند به او عزت و بزرگی بخشید.

این فرمانده دوران دفاع مقدس، حاج قاسم را اهل مشورت، تصمیم و عمل دانست و خاطرنشان کرد: حاج قاسم اهل منطق بود و نبوغ نظامی داشت و در طول چهل سال گذشته بارها جبهه استکبار را به زانو درآورد.

وی راز حماسه آفرینی های سردار سلیمانی را عمل به تکلیف دانست و گفت: دیپلماسی حاج قاسم ولایتمداری بود و توانست عزت و اقتدار و امنیت را برای ایران اسلامی و جهان اسلام به ارمغان آورد.

سردار فلاح، پیروزی انقلاب اسلامی را پایانی بر دستیابی آمریکا به منافع خود دانست و اضافه کرد: نظام سلطه با توطئه های مختلف اعم از راه اندازی کودتا و جنگ داخلی و تجاوز به مرزهای کشور با هدایت صدام انتظار از پای درآمدن نظام نوپای اسلامی را می کشید و شاهد اوج این توطئه ها در جریان فتنه ۸۸ بودیم، اما شکست تنها دستاورد دشمن بود. پرورش گروه های تروریستی در کنار مرزهای ایران مانند و طالبان و داعش نتیجه شکست های پی در پی استکبار در مقابل انقلاب اسلامی بود.

این فرمانده دوران دفاع مقدس، فشار و تحریم اقتصادی را نهایت بغض دشمن نسبت به ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: حاج قاسم همواره بر وحدت مسلمان تاکید می کرد و تفرقه و اختلاف بین جهان اسلام را خواسته دشمن می دانست که به اسلام خدشه وارد می کند.

وی ساماندهی نیروهای جبهه مقاومت در عراق و سوریه را بزرگترین اقدام حاج قاسم دانست و یادآور شد: مدیریت حاج قاسم و فداکاری مدافعان حرم اجازه نداد داعش به مرزهای ایران نزدیک شود.

سردار فلاح، با اشاره به تلاش سازمان های جاسوسی آمریکایی و صهیونیستی برای ترور حاج قاسم، عنوان کرد: دشمن به خوبی می دانست که توان مقابله با جبهه مقاومت و در راس آن سردار سلیمانی را ندارد و لذا برای ترور ایشان برنامه ریزی کرد و نهایتا به هدف شوم خود رسید.

وی سردار سلیمانی را محور وحدت دانست و گفت: حاج قاسم هم در زمان حیاتش وحدت آفرین بود و هم بعد از شهادتش عامل وحدت ملت شد. تشییع میلیونی شهید سلیمانی و همرزمانش صحنه ای بی نظیر از وحدت و همدلی مردم بود و امروز خون حاج قاسم در رگ های آحاد ملت ایران و مسلمانان جهان می جوشد.

این رزمنده دوران دفاع مقدس، اقتدار جمهوری اسلامی را به برکت خون شهدا دانست و اظهار کرد: امروز مقام معظم رهبری بر قوی شدن در همه عرصه های علمی و اقتصادی و دفاعی و نظامی تاکید فرمودند و وظیفه داریم راه حاج قاسم را در پیروزی از ولی فقیه ادامه دهیم.

انتهای پیام