لاهیجان – ایرنا – فرمانده انتظامی لاهیجان از دستگیری باند ۶ نفره سرقت در این شهرستان خبر داد و گفت: سارقان دستگیر شده به ۲۱ فقره سرقت اعتراف کردند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ قاسم جانعلی پور اظهار داشت: در پی وقوع چندفقره سرقت منزل در نقاط مختلف شهرستان لاهیجان، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های فنی کارآگاهان پلیس آگاهی، سرنخ‌هایی از سارقان سابقه‌دار این پرونده‌ها و محل اختفاء آنها در یکی از شهرستان‌های همجوار به دست آمد.

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان گفت : ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی قضایی ۲ سارق ۳۳ و ۴۵ ساله را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

سرهنگ جانعلی پور تصریح کرد: سارقان در تحقیقات پلیس پس از مواجهه با شواهد و قرائن به دست آمده، علاوه بر ۱۹ فقره سرقت منزل به یک فقره سرقت از مدرسه و یک مورد داخل خودرو با همدستی ۳ سارق دیگر و فروش وسایل سرقتی به یک مالخر اعتراف کردند.

وی از دستگیری متهمان ۲۵، ۳۱ و ۴۰ ساله دیگر این پرونده و همچنین مالخر ۵۵ ساله خبر داد و گفت: در بازرسی از منزل متهمان اموال سرقتی نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی لاهیجان با اشاره به اعترافات متهمان در خصوص این سرقت‌ها بیان داشت: انگیزه اصلی سارقان از این سرقت‌ها، تامین هزینه مواد مخدر بوده که این موضوع نشان دهنده نقش این بلای خانمان سوز در وقوع جرائم است.

شهرستان لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان (رشت) قرار دارد.