ایسنا/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: به جز محور پونل – خلخال که به خاطر احتمال وقوع بهمن تا اطلاع ثانوی مسدود اعلام شده، مابقی محورهای اصلی و فرعی استان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

فریبرز مرادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت راه های استان گیلان به دنبال بارش نخستین برف زمستانی، اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی و بی وقفه راهداران حجم برفروبی محورهای استان گیلان به شش میلیون و ۶۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب رسید.

وی افزود: طی این مدت ۲۵۶ نیروی راهدار با ۱۶۱ دستگاه انواع ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین راهداری استان به طور مستقیم درگیر برفروبی و بازگشایی محورهای استان، به ویژه محورهای کوهستانی و برفگیر بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از مصرف ۹۴۸ تن شن و نمک در سطح محورهای درگیر برف خبر داد و تصری کرد: بارش برف سنگین در برخی محورهای کوهستانی مشکلاتی را برای ترددکنندگانی که به علت نداشتن تجهیزات ایمنی نظیر زنجیر چرخ به این محورها عزیمت کرده بودند، به وجود آورد که با حضور راهداران استان گیلان به ۲۲۱ خودرو امدادرسانی صورت گرفت.

مرادی، ضمن اشاره به میزان بارش برف در ارتفاعات استان، خاطرنشان کرد: بیشترین بارش های برف را در محورهای کوهستانی شهرستان های تالش، رودبار، سیاهکل و املش با ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه بارش برف اخیر ۴۱ راه روستایی در محورهای کوهستانی استان را دچار انسداد کرد، گفت: با تلاش راهداران استان گیلان نسبت به بازگشایی این محورها اقدام شد. به جز محور پونل – خلخال که به خاطر احتمال وقوع بهمن تا اطلاع ثانوی مسدود اعلام شده، مابقی محورهای اصلی و فرعی استان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

این مقام مسئول، از مردم خواست ضمن پرهیز از مسافرت های غیر ضروری به مناطق کوهستانی و برفگیر، حتما پیش از ترددهای ضروری در این مناطق ضمن همراه داشتن تجهیزات مناسب زمستانه و رعایت احتیاط لازم در رانندگی، از طریق تماس با سامانه ۱۴۱، مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای از وضعیت راه های استان مطلع شوند.

انتهای پیام