رشت-ایرنا-فرماندار آستانه اشرفیه گفت: با هدف حفظ اشتغال موجود ، از مرداد ماه امسال تاکنون ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی مقابله با پیامدهای ناشی از ویروس کرونا به یکهزار و ۲۷۹ نفر از متقاضیان این منطقه پرداخت شده است.

حمید رضایی روز چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا این شهرستان با اشاره به اینکه روند پرداخت این تسهیلات به سایر متقاضیان ادامه دارد افزود: کمک به بنگاه های آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا و همچنین حمایت از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی از دیگر اهداف پرداخت این تسهیلات است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح تاکنون بیش از ۲۵ هزار خانوار شهری و روستایی شهرستان آستانه اشرفیه غربالگری شده اند.

وی با بیان اینکه این تعداد ۷۵ درصد جمعیت منطقه را شامل می شود افزود: همچنین در این طرح از ۲۲۶ نفر نمونه گیری شد که از این تعداد ۲۴ نفر قرنطینه خانگی شدند.

رضایی خاطر نشان کرد: اجرای طرح مراقبت خانه به خانه ( طرح سردار شهید قاسم سلیمانی ) با جدیت توسط عوامل اجرایی آن در حال اجراست و ۳۷ هزار ماسک رایگان نیز در بین مردم منطقه توزیع شده است.

به گفته وی این شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارد و اعمال محدودیت های کرونایی در این منطقه ضروری است، ضمن آنکه مردم بایستی همچنان دستورالعمل های بهداشتی ستاد مقابله با ویروس کرونا را جدی بگیرند.

فرماندار آستانه اشرفیه گفت: ۳۲ هزار خانوار شهری و روستایی شهرستان در طرح سردار شهید قاسم سلیمانی تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

 شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.