آستارا – ایرنا – رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا از پرداخت پنج میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در سال جاری به جوانان جویای کار عضو سازمان‌های مردم نهاد و دارای مهارت فنی و حرفه‌ای خبر داد.

وحید خاصی پور روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تسهیلات اشتغال اعضای سمن ها ظرف ۹ ماه گذشته برای طرح های فرش بافی، خدمات چاپ، زنبورداری، صنایع دستی و آرایشگری  به ۱۰ فرد ۱۸ تا ۳۵ ساله پرداخت شده است.

وی بیان کرد: پنج سازمان مردم نهاد در حوزه های بانوان، حقوق شهروندی، خانواده، علمی و گردشگری زیر نظر اداره ورزش و جوانان آستارا فعالیت می کنند و به جوانان عضو این سازمان ها، در صورت داشتن مهارت های فنی و حرفه ای تسهیلات اشتغال پرداخت می شود.

وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد آستارا برای آموزش اشتغال و کارآفرینی، با مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان تفاهم نامه همکاری منعقد کردند و این شهرستان از نظر تعداد سمن، بعد از رشت، رتبه دوم را در استان دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: دولت تدبیر و امید برای اشتغال، گام های موثری برداشته و برای اشتغالزایی به مهارت آموزی و توانمندسازی جوانان نیاز است و سمن های آستارا در حوزه فرهنگی نیز فعال هستند و تا پایان دی ماه برگزیدگان مسابقه من و کتابم اعلام خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.