رشت – ایرنا – امام جمعه موقت تهران و عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت : درسی که حماسه ۹ دی به دنیا داد آنکه ملت ما با ولایت بوده و هست و خواهد ماند، این خط مسیر ماست.

به گزارش ایرنا، سید احمد خاتمی روز سه شنبه در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت حماسه ۹ دی در مصلی شهرستان بندر انزلی برگزار شد، تصریح کرد: این مراسم به جهت روشن ماندن چراغ و شعله فروزان این روز تاریخی برگزار شده است.   
وی حوادث خرداد تا ۹ دی ۸۸ را وقایعی عبرت آموز خواند و افزود: فتنه ۸۸، فتنه ریزشی ها و کسانی بود که نتوانستند همراه قطار انقلاب باشند و از این قطار ناسپاسانه پیاده شدند،  اما  انقلاب به راه خود ادامه می دهد و به صاحب و سرمنزل مقصود خود می رسد.  
وی دنیا پرستی را یکی از عناصر فتنه عنوان کرد و افزود : دنیا پرستی ریشه همه فتنه هاست، آنهایی که در انتخابات باشکوه سال ۸۸ با بیش از ۷۰ درصد مشارکت به خیابانها لشکر کشی کردند و جریان فتنه را به راه انداختند این عمل خود را دفاع از حقوق مردم نام نهادند، جال آنکه آنها با شلوغ کاری خود منافع مردم را به آتش کشیدند.  
آیت الله خاتمی تصریح کرد: فتنه گران شعار تقلب سر دادند، تقلبی که بعدها خودشان آنرا رمز فتنه نامیدند.  
وی افزود: مقام معظم رهبری با بهره از اختیارات حکومتی خویش دستور شمارش مجدد بخشی از آراء را صادر کردند ولی آنها مدام دروغ تقلب را تکرار می کردند.  
امام جمعه موقت تهران گفت: این عده با استفاده از عنصر دروغ به عنوان شعار فتنه، تقلب در انتخابات را دستاویزی برای استفاده ابزاری از مردم قرار دادند.
وی خیانت کردن به مردم را نیز یکی دیگر از پایه های فتنه اعلام کرد و گفت : در فتنه ۸۸ جبهه مومنان ولائی که جلودارش مقام معظم رهبری بودند در یک سو و جبهه آمریکا به سردمداری منافقان، سلطنت طلبان در دیگر سو قرار داشت بطوریکه رژیم صیهونیستی جمعیت حاضر در خیابانها را سربازان خود نامید.  
وی با بیان اینکه پس از عنوان شدن این موضوع اهل بصیرت راه خود را یافتند، اظهار داشت: اوج افتخار ۹ دی شناسایی دشمن و زمین گیر شدن آن بود،  مردم گیلان یک روز قبل از خیزش ملت به صحنه آمدند و کمر فتنه گران را شکستند و این حرکت عظیم مردم توانست فتنه گران را ناکام نماید.
وی تصریح کرد : علم داران دین باید بصیرت داشته باشند آنها بدون آنکه آموزشی دیده باشند برای حمایت از مقام رهبری به میدان آمدند و بار دیگر با رهبر معظم انقلاب پیمان بستند و بساط فتنه را جمع کردند.  
وی حمایت و قدرشناسی از ولایت را از دیگر درس هایی دانست که حماسه ۹ دی به مردم آموخت.  
آیت الله خاتمی در ادامه به شرایط کشور پس از ویروس کرونا اشاره کرد و اظهار داشت : با دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر تشکیل قرارگاه برای مقابله با این بیماری و به میدان آمدن بسیج، طرح ملی شهید سلیمانی توسط وزارت بهداشت و درمان و سپاه بصورت خانه به خانه در کشور اجرا شد.   

وی بسیجیان را بازوان ولایت اعلام کرد که در جبهه مقابله با بیماریهای کودکان، کرونا و غیره موثر عمل کرده اند و افزود: حمایت همراه با اقدام از ولایت و حضور به موقع، جلوه بصیرت است.
وی با بیان اینکه امید است اولین واکسن ضد کرونا توسط متخصصین داخلی تولید شود، گفت : مراحل آزمایشی این واکسن درحال انجام است و نتیجه بخش بودن آن سند افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.