ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را درس آموخته مکتب فاطمه(س) دانست و بیان کرد: یاس در انسان های بزرگوار راه ندارد و سردار سلیمانی انسانی بزرگ و بزرگوار بود.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در ششمین جلسه شورای فرماندهی و ستاد انتظامی استان با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) بزرگ بانوی عالم خلقت و تسلیت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: حماسه ۸ و ۹ دی موجب عزت و اقتدار برای جامعه ما به ویژه استان گیلان شد.

وی به رشد و تعالی انسان از دیدگاه قرآن و سیره فاطمه(س) اشاره کرد و افزود: حضرت زهرا(س) در دوران کوتاه عمر ایشان دریایی از معرفت، درس و نکته های برجسته برای تربیت انسان داشته است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه فاطمه(س) در خطبه مسجد پیامبر(ص) بسیاری از مسائل توحید، امامت و مطالبی که نیاز جامعه امروز است را بیان فرمودند، تصریح کرد: زندگی اهل بیت(ع) به ویژه قرآن برای انسان درس و تربیت است.

آیت الله فلاحتی، یاس و ناامیدی را مانع رشد و تعالی انسان دانست و بیان کرد: اگر انسان در مکتب اهل بیت(ع) و کلاس قرآن بخواهد عمر خود را سپری کند می تواند از حوادث زندگی به نفع سعادت خود استفاده کند.

وی، در محضر اهل بیت(ع) بودند را سبب به سعادت رسیدن انسان عنوان کرد و گفت: کلام اهل بیت(ع) دل های مردم را احیا می کند زیرا سخنان اهل بیت(ع) اکسیر اعظم است.

نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: کسی که در مکتب اهل بیت(ع) زندگی می کند همیشه سرشار از نشاط است و در فراز و نشیب های زندگی خود را نمی بازد.

آیت الله فلاحتی، تشدید نظارت را سبب جلوگیری از بسیاری ریزش ها ذکر کرد و یادآور شد: اگر انسان بداند هر جا هست خدا او را می بیند دیگر به ناظر نیازی ندارد زیرا نظارت خدا انسان را قانع و آرام می کند.

وی با اشاره به اینکه زندگی انسان از آنجا تلخ کام می شود که نظارت الهی را باور نمی کند، افزود: اگر انسان نظارت الهی را باور کند هیچ وقت شکست نمی خورد و سردار حاج قاسم سلیمانی به نظارت خدا یقین داشت.

امام جمعه رشت اضافه کرد: اگر انسان به این باور برسد که خدا ناظر بر اعمال و رفتار اوست هیچگاه در زندگی یاس ندارد و همواره با نشاط است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه سردار حاج قاسم سلیمانی یک معلم برای بشریت است، تصریح کرد: اگر مبالغه نکنیم یک قرن آینده سردار سلیمانی اسطوره می شود البته قابل مقایسه با اسطوره ها نیست.

نماینده ولی فقیه در گیلان، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را درس آموخته مکتب فاطمه(س) دانست و بیان کرد: یاس در انسان های بزرگوار راه ندارد و سردار سلیمانی انسانی بزرگ و بزرگوار بود.

وی با اشاره به اینکه همه ابعاد زندگی فاطمه(س) برای بشر درس است، خاطرنشان کرد: امیر مومنان علی(ع) انسان کامل بود و حضرت فاطمه(س) حمایت از ولایت علی(ع) را سرلوحه زندگی خود داشت.

افزایش ۴۸ درصدی کشف مواد مخدر در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان نیز در جلسه مذکور پلیس را ملجاء و در خدمت مردم عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه مرحله طرح مواسات و کمک مومنانه توسط نیروی انتظامی در استان انجام شده و این طرح همچنان استمرار دارد.

سردار عزیزالله ملکی از افزایش ۴۸ درصدی کشف مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در گیلان خبر داد و افزود: افزایش ۱۰ درصدی انهدام باندهای مواد مخدر از موفقیت های پلیس در این استان است.

انتهای پیام