رشت-ایرنا-مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان گفت: دولت از تمام ظرفیت ها به منظور حفظ سلامتی مردم در مقابل ویروس کرونا بهره می برد و در این راه کوششی مضاعف دارد.

مجید هاشم پور روز دوشنبه  در آیین تکریم و معارفه بخشدار بخش مرکزی آستانه اشرفیه  در محل فرمانداری این شهرستان اظهار داشت:  با شیوع ویروس کرونا ، اقدامات پیشگیرانه و مقابله با این ویروس با جدیت از سوی دولت آغاز و همچنان تداوم دارد.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری و لزوم مشارکت عمومی در راه مقابله با این ویروس افزود : اجرای طرح های مومنانه و همچنین طرح غربالگری سردار شهید قاسم سلیمانی موجب شد تا با ایجاد همدلی و مشارکت عمومی در کشور گام های موثری در راه مقابله با کرونا برداشته شود.

وی همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به درپیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در گام دوم انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: باید  مانند گذشته بستر مشارکت حداکثری و پرشور مردم در این انتخابات فراهم شود تا برگ زرین دیگری در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی رقم خورد.

به گفته مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان ، جناح ها و گروه های سیاسی می توانند با معرفی چهره ها و نامزدهای  مختلف با تنوع بخشی به انتخابات در جهت حضور حداکثری مردم نقش داشته باشند ، ضمن آنکه ضروری است عوامل اجرایی نیز روند برگزاری انتخابات را با دقت و جدیت به انجام برسانند.

مجید هاشم پور با اشاره به حماسه نهم دی نیز گفت: این روز نماد  اتحاد ، همبستگی و بصیرت ملت ایران در مقابل توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی و دین مقدس اسلام است.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج اندیشه ، گفتار و مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در جامعه نیز  گفت: اندیشه و روش آن شهید بزرگوار قلب های ملت ایران و حتی قلب و ذهن شیعیان و تمام مردم با بصیرت جهان را تسخیر کرده است .

هاشم پور همچنین استفاده از نیروهای متخصص و کارآمد را از برنامه های دولت عنوان و تصریح کرد: به این منظور از زمان آغاز دولت تدبیر و امید ، بستر ورود جوانان و بانوان در بخش های مختلف مدیریتی فراهم شده است.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه نیز با تاکید بر اینکه دولت تمام برنامه های خود را بر محور  قانون استوار کرده است گفت: روند  بهره گیری از ظرفیت نیروهای متخصص ، جوانان و بانوان در دولت تدبیر و امید چشمگیر بوده و به خوبی تحقق یافته است.

حمید رضایی با بیان اینکه دولت تلاش دارد تا به کلیه مطالبات عمومی جامعه در بخش های عمرانی ، فرهنگی ،  اجتماعی جامعه عمل بپوشاند افزود: خوشبختانه با این نگاه دولت ، اجرای پروژه های مختلف عمرانی و توسعه زیرساخت ها در این شهرستان رشد خوبی داشته است.

وی با تاکید بر اهمیت توجه به توسعه مناطق روستایی خاطرنشان کرد: تعامل دستگاه های اجرایی با مدیران محلی می تواند موجب رشد و شکوفایی بیشتر مناطق روستایی شهرستان شود.

  در ادامه این جلسه طی حکمی از سوی استاندار گیلان فاطمه علیزاده به عنوان بخشدار جدید بخش مرکزی آستانه اشرفیه منصوب و از تلاش ها و زحمات محمد حسن خواه برای شش سال خدمت در این مسئولیت قدردانی شد. فاطمه علیزاده ،  مدت ۹ سال به عنوان کارشناس امور شوراها و دهیاری های بخش مرکزی شهرستان آستانه اشرفیه سابقه فعالیت دارد.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق گیلان با حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت دارای ۱۰۵ روستاست که از این تعداد ۷۱ روستا در بخش مرکزی این منطقه قرار دارد.تعداد ۲۱۳ عضو شورا در روستاهای بخش مرکزی آستانه اشرفیه فعالیت دارند ضمن آنکه ۵۸ روستای این بخش دارای دهیاری هستند.