ایسنا/گیلان امام جمعه املش، یکی از ویژگی های بارز شخصیتی حاج قاسم را ولایت پذیری دانست و خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی جانانه حامی ولایت بود و بصیرت، مقاومت و ولایت پذیری را با هم داشت.

حجت الاسلام والمسلمین علی رنجبر در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تقارن ایام شهادت سردار سلیمانی با دهه بصیرت و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار کرد: یکی از مهمترین ویژگی های بارز سردار سلیمانی بصیرت بود.

وی با بیان اینکه حاج قاسم هم بصیرت داشت و هم بصیرت افزایی می کرد، افزود: بصیرت موجب تشخیص حق از باطل است، اما بصیرت به تنهایی کافی نیست و باید در کنار بصیرت، مقاومت داشت. حاج قاسم در اوج بصیرت بود و جبهه مقاومت مقاومت را پایه گذاری کرد.

امام جمعه املش، شهید حاج قاسم سلیمانی را مصداق آیه «إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَةُ» دانست و عنوان کرد: شهید سلیمانی نماد استقامت و ایستادگی بود و تا آخرین لحظه در راه دفاع از حریم اسلام و انقلاب مقاومت کرد.

حجت الاسلام رنجبر، یکی دیگر از ویژگی های بارز شخصیتی حاج قاسم را ولایت پذیری دانست و خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی جانانه حامی ولایت بود و بصیرت، مقاومت و ولایت پذیری را با هم داشت.

وی با بیان اینکه بصیرت بدون مقاومت و ولایت پذیری سودی کامل نیست، یادآور شد: متاسفانه برخی از افراد بصیرت دارند، اما مقاومت ندارند و برخی دیگر بصیرت و مقاومت دارند، اما ولایت پذیر نیستند.

امام جمعه املش، دوری از تکاثر و دنیاطلبی را ویژگی چهارم شهید سلیمانی دانست و اضافه کرد: حاج قاسم در راه خدا اخلاص داشت و به پست و مقام دنیایی اعتنایی نمی کرد.

حجت الاسلام رنجبر، با بیان اینکه رهبر انقلاب از شهید سلیمانی تعبیر به مکتب کردند، گفت: بصیرت، مقاومت و ولایت پذیری حاج قاسم در راه اسلام و قرآن موجب ماندگاری او در دل تاریخ می شود.

وی از مسئولان خواست مکتب حاج قاسم را سرلوحه خود قرار دهند و خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی بدون چشمداشت ایثار و فداکاری می کرد و مدافع انقلاب و مردم بود.

امام جمعه املش، با بیان اینکه سردار دلها با مردم و در میان مردم بود و برای رفع مشکلات مردم تلاش می کرد، متذکر شد: حاج قاسم در برخورد با مردم صداقت داشت لذا مسئولان از این اخلاص و صداقت راستین الگو بگیرند.

انتهای پیام