آستارا – ایرنا – سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش گفت: ۲۹ هکتار و ۹ هزار و ۳۶۷ متر مربع از اراضی ساحلی دریای خزر در حوزه استحفاظی این شهرستان، با تلاش یگان حفاظت و پیگیری حقوقی رفع تصرف شد.

آرش شادپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای آزادسازی ۳۰ هکتار اراضی نوار ساحلی تالش از اول سال جاری تاکنون، ۳۲ پرونده در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تشکیل شده بود و سه هزار و ۶۴۴ متر مربع از اراضی با دستور قضایی و بقیه با همت و تلاش یگان حفاظت منابع طبیعی رفع تصرف شده است.

وی افزود: متولی اصلی نظارت بر برداشت شن و ماسه از نوار ساحلی و بستر رودخانه ها، اداره های امور آب و حفاظت محیط زیست هستند و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری به سبب تکلیف قانونی و ذاتی خود، رودخانه ها و اراضی ساحلی را پایش و بازدید می کند.

وی ادامه داد: در راستای پایش و بازدید از مکان های یاد شده، در سال جاری چند دستگاه خودرو سنگین و تراکتور به علت برداشت غیرمجاز شن و ماسه توقیف و متخلفان به مرجع قضایی معرفی شده اند.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش، ساحل ها و رودخانه ها را اکوسیستم هایی با ارزش دانست و از مردم و دستگاه های ذیربط خواست، در حفظ و حراست از طبیعت کوشا باشند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۱ رشته رودخانه و ۹۳ کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر، در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.