لاهیجان – ایرنا – شهردار لاهیجان گفت: ستاد مدیریت عملیات زمستانی شهرداری لاهیجان آماده خدمت رسانی به شهروندان در آخرین زمستان قرن است.

یوسف قیامتیون دوشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه نوع و توان خدمات، تابعی از میزان بارش برف و نزولات آسمانی و تناسب آن با امکانات و تجهیزات و ماشین آلات است تصریح کرد: امکانات موجود در شهر لاهیجان برای ارایه خدمات در شرایط و بارش متعارف پاسخگو است اما چنانچه با بارش غیرمتعارف روبرو بشویم ، امکانات و تجهیزات موجود قابلیت خدمات مناسب را نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در نخستین بارش زمستانی جمعه گذشته از ساعت ۱ بامداد همه مدیران شهرستان و شهری لاهیجان مستقیما و با حضور در گروه های کاری مدیریت عملیات را عهده دار بودند تاکید کرد : مشکل کمبود شن و انباشت  آن در سطح شهر اولین کاستی موجود بود که گزارش آن به مسوولان و اقدمات مورد نیاز اعلام شده است.

شهردار لاهیجان همچنین دوشنبه در جلسه هماهنگی ستاد عملیات زمستانی شهرداری لاهیجان با اشاره به برنامه ریزی و آینده نگری انجام شده، افزود: با آماده باش ستاد عملیات زمستانی شهرداری لاهیجان، شهروندان نگران بارش برف نباشند.

به گفته وی، مدیران شهرداری در کنار پشتیبانی اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولان ارشد شهرستان از مدت ها پیش با برگزاری جلسات مختلف آماده بارش برف در شهر لاهیجان هستند.

قیامتیون اظهار داشت : شرح وظایف هر یک از اعضای ستاد بحران در بارش برف مشخص بوده و مسیرهای اولویت بندی شده برای بازگشایی مسیرها تعیین شده است.

وی اضافه کرد: ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین شهرداری و بخش خصوصی با برنامه ریزی های انجام شده آماده ارائه خدمات و برف روبی معابر در زمستان ۹۹ خواهند بود.

شهردار لاهیجان تاکید کرد: برف نعمت الهی است که باید باعث شادی شهروندان شود و خادمان مردم در مدیریت شهری به صورت شبانه روز آماده خدمات رسانی به شهروندان هستند.

بر اساس گزارش هواشناسی استان گیلان در بارش برف زمستانی روز جمعه ۵ دیماه ، میزان بارش برف در لاهیجان ۲ سانتی متر آستانه اشرفیه ۱۰ سانتی متر و بیشترین میزان بارش برف در سطح استان در ارتفاعات شهرستان سیاهکل به ۹۰ سانتی متر رسید.

شهرستان لاهیجان با بیش از ۱۶۷ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است .