رشت-ایرنا- فرماندار املش گفت: اخیرا ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه عمرانی به شهرستان املش تخصیص یافته است و ۱۰ میلیارد تومان هم برای تصفیه خانه آب طول لات رحیم آباد که آب شرب املش ازآنجا تأمین می شود درحال هزینه شدن است و پیمانکاراین پروژه درحال انجام کار می باشد.

محمد رنجبرنیاول درجلسه شورای اداری اظهار داشت: در شش ماه اخیر با لای روبی چاههای آب روستاهای خرشتم و اسماعیل گوابر املش مردم شهرستان املش دیگر شاهد قطعی آب نبودند.

وی با اشاره به بارش برف شدید در ییلاقات املش افزود:با اینکه بارش برف شدید درارتفاعات و روستاهای بالادست مشکلات عدیده ای را برای مردم این نقاط به وجود آورده بود ومردم ۴۰ روستا را درگیر کرده بود ولی درهمان ساعات اولیه با همدلی و مشارکت مسئولان و نیروهای ادارات راهداری،اداره برق توانستیم برمشکلات غلبه کنیم .

وی خاطرنشان کرد: املش در مقابله با ویروس کرونا یکی از شهرستانهای مثال زدنی گیلان است و این مهم مگر در سایه همت و تلاش همه نیروهای خدوم از جمله کادردرمان،نیروهای بسیجی، سپاهی، و دیگرنیروهای نهادهای شهرستان املش مسیر نمی شد.

رنجبر در ادامه به مسئولان ادارات و نهادهای این شهرستان تاکید کرد: باید ضمن ارتباط بیشتربا مردم،مطالبات مردم در رأس همه کارها باشد.

وی  افزود:با وحدت وهمدلی و پیگیریهای مسئولان  شهرستان ،آرامش در این شهرستان حکمفرماست با این همراهی می توان نواقص ومشکلات را مرتفع کرد.

رنجبر با برشمردن فضایل اخلاقی  و شخصیتی سردارشهید سلیمانی افزود:بزرگترین ویژگی سردارسلیمانی،نیت پاک وخلوص ایشان بود که خداوند به علت دارا بودن این خصایص برتر ایشان را آن چنان عزیز و دوست داشتنی کرد که هیچ وقت در تاریخ منطقه نام ایشان فراموش نخواهد شد.

فرماندارشهرستان املش گفت:همه باید تلاش کنیم با خلاقیت و ابتکارخویش مشکلات را بهتر رفع نماییم و با اقتداء به شهید سلیمانی ،راه اورا درپیش بگیریم تا بتوانیم درپیشبرد اهداف نظام اسلامی مفید باشیم.

شهرستان املش با جمعیتی حدود ۴۴  هزار نفر در ۷۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع شده است.