رشت – ایرنا – هفته هفتم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور از عصر امروز(دوشنبه) آغاز می شود که نمایندگان گیلان با شرایط متفاوت به مصاف حریفان خود می روند.

در جریان این رقابت ها، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در یک بازی خارج از خانه باید به مصاف تیم شهرداری شاهین بوشهر برود، شهرداری بندرآستارا در رشت میزبان خوشه طلایی ساوه است و چوکا تالش دیگر نماینده استان گیلان نیز در کرمان رو در روی مس سرچشمه قرار می گیرد.

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که طی چند هفته اخیر نتایج خوبی کسب کرده در یک دیدار سخت و حساس باید در بوشهر مقابل تیم شاهین شهرداری بوشهر که فصل گذشته در لیگ رقابت های برتر حضور داشت، قرار گیرد.

این دیدار به طور حتم برای تیم ملوان بسیار مهم و از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون از طرفی شاهین شهرداری بوشهر تیمی باتجربه است و با تفکر پیروزی در بازی های خانگی به میدان خواهد رفت و از سوی دیگر ملوانان برای اینکه همچنان جزو تیمهای صدرنشین باشند، نیازمند پیروزی در این بازی هستند.

هم اینک تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در رتبه سوم جدول رده بندی قرار دارد و اگر در این بازی خارج از خانه به برتری دست یابد، به طور حتم خود را به دو تیم صدرجدولی نزدیکتر می کند و با وجود اینکه هفته آینده باید در یک بازی خانگی به میدان برود، بهترین شانس را برای صدرنشینی دارد.

 کادرفنی و بازیکنان تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در ین بازی سخت خارج از خانه با تفکر پیروزی و کسب هر سه امتیاز به مصاف حریف خود می روند تا با لغزش احتمالی تیمهای پارس جنوبی جم و استقلال خوزستان که در رتبه های اول و دوم جدول قرار دارند، تیم ملوان بتواند خود را به صدر جدول نزدیکتر کند.

البته با گذشت ۶ هفته از رقابت های لیگ دسته اول، هم اینک تیم فوتبال ملوان بندرانزلی هماهنگ تر برابر حریفان خود ظاهر می شود و به ثبات نسبی خوبی دست یافته چون با وجود کادرفنی بومی و دراختیار داشتن بازیکنان مستعد و باتجربه، این تیم یکی از امیدهای صعود به رقابت های لیگ برتر بشمار می رود.

با توجه به شرایط موجود و وضعیت تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در جدول رده بندی، به طور قطع طرفداران این تیم نیز انتظار دارند که ملوانان از بوشهر با دست پر بازگردند.

اما تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر که فقط با یک امتیاز اختلاف، ۶ پله پایین تر از ملوان در جدول رده بندی قرار دارد، به طور حتم از این بازی خانگی خود فقط پیروزی می خواهد تا جای ملوان را در بین تیمهای صدرجدولی بگیرد.

تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر با پیروزی مقابل ملوان چند پله در جدول رده بندی صعود خواهد کرد و خود را به تیمهای صدرجدولی نزدیک تر می کند که با توجه به این امر، این تیم با تفکر پیروزی و با انجام یک بازی هجومی مقابل ملوان قرار خواهد گرفت.

به هرحال بازی تیمهای فوتبال ملوان بندرانزلی و شاهین شهرداری بوشهر یکی ازحساس ترین بازی های هفته هفتم لیگ دسته اول محسوب می شود چون هر تیم با پیروزی در این بازی می تواند خود را به صدر جدول نزدیکتر کند.

 اما تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته اول در هفته هفتم این رقابت ها باید در کرمان مقابل تیم قدرتمند مس کرمان قرار گیرد که به طور حتم بازیکنان این تیم روز سختی دارند.

تیم فوتبال چوکا تالش که با سپری شدن دوهفته از رقابت های لیگ دسته اول، کادرفنی خود را تغییر دادند، تاکنون نیز نتوانستند نتایج قابل قبولی را کسب کنند و کادرفنی جدید نیز از شرایط موجود در باشگاه ناراضی هستند.

چوکایی ها که شرایط مناسبی نیز در جدول رده بندی ندارند، برای رهایی از انتهای جدول و نیز فاصله گرفتن از تیمهای ته جدولی، نیازمند کسب امتیاز در دیدار برابر مس کرمان هستند تا با حداقل یک امتیاز، از این میدان سخت عبور کنند و به فکر بازی های خانگی خود باشند.

به هرحال تیم فوتبال چوکا تالش که با شایستگی فصل گذشته به رقابت های لیگ دسته اول صعود کرده، همانند تیم ملوان بازی سختی را در هفته هفتم پیش رو دارد و مانند این تیم باید در یک بازی خارج از خانه به میدان برود.

اما تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده گیلان در رقابت های لیگ دسته اول کشور که این تیم نیز از مسابقات دسته دوم به لیگ دسته اول صعود کرده، عصر امروز دوشنبه باید در ورزشگاه سردارجنگل رشت به مصاف تیم فوتبال خوشه طلایی ساوه برود.

البته با توجه به ناآماده بودن زمین ورزشگاه های تالش و وحدت آستارا، بازی های خانگی تیم های چوکا تالش و شهرداری بندرآستارا در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار می شود که این امر نیز به نوعی به ضرر این دو تیم شمالی است چون این تیمها در زمین خانگی خود بهتر می توانند بازی کنند.

به هرحال تیم شهرادری بندر آستارا که تاکنون توانسته نتایج قابل قبولی را کسب کند، به طور حتم در این بازی و برابر خوشه طلایی ساوه، فقط به پیروزی فکر می کند تا با برتری در این دیدار به جمع مدعیان لیگ دسته اول اضافه شود.

گرچه تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا هم اینک در رتبه دهم جدول قرار دارد، اما این تیم با صدر جدول فقط چهار امتیاز فاصله دارد و می کوشد که در این بازی که میزبان است، برابر تیم خوشه طلایی ساوه به پیروزی دست یافته وهمچنان روند رو به رشد خود را ادامه دهد.

البته مسئولان باشگاه شهرداری بندرآستارا هفته گذشته پایان رافت را به عنوان سرمربی دراختیار گرفتند که این مربی در اولین حضورش در رقابت های لیگ دسته اول به همراه تیم شهرداری بندرآستارا در یک بازی خارج از خانه برابر نود ارومیه به برتری رسید.

با این وجود و با توجه به شرایط تیمها در جدول رده بندی، تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا بازی راحت تری را نسبت به دو نماینده دیگر گیلان در هفته هفتم رقابت ها دارد و طرفداران این تیم امیدوارند که شهرداری بندرآستارا بتواند برابر تیم خوشه طلایی پیروز شود تا همچنان در جدول رده بندی صعود کند.

اما تیم خوشه طلایی ساوه که تاکنون نتوانسته نتایج خوبی را در فصل جاری کسب کند، در این بازی نیاز به کسب امتیاز دارد تا با حداقل یک تساوی با روحیه مناسب تر در بازی های آتی به میدان برود و این امر نیز بر جذابیت این دیدار خواهد افزود.

به هرحال نمایندگان گیلان در هفته هفتم رقابت های لیگ دسته اول بازی های سختی را پیش رو دارند که البته تیمهای ملوان بندرانزلی و شهرداری بندر آستارا برای نزدیک شدن به صدر جدول و تیم چوکا برای رهایی از انتهای جدول برابر حریفان خود صف آرایی خواهند کرد.

تا پایان هفته ششم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان با حضور ۱۸ تیم، ملوان بندرانزلی با کسب ۱۱ امتیاز در مکان سوم، شهرداری بندرآستارا با کسب ۱۰ امتیاز در مکان دهم و چوکا تالش با کسب چهار امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.