رشت – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان گفت : در ایام دهه بصیرت و سالگرد شهادت سردار دلها باید از ظرفیت فضای مجازی برای تبیین تفکر و مکتب وحدت آفرین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیشترین بهره را برد.

محمود قاسم نژاد یکشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان افزود : سردار حاج قاسم سلیمانی با گفتار، کردار و عمل خود نقش بی بدیلی در انسجام و وحدت جامعه داشت و اتحاد و انسجام ملت و ملت های مسلمان سرلوحه منش و روش او بود و هرگز در لباس جناح و سیاست نگنجید وگرنه اینگونه در قلوب مردم این سرزمین و ملت های مظلوم عالم جای نمی گرفت.

وی اظهار داشت : همانگونه که شهادت این بزرگ مرد، عامل همبستگی ایران و ایرانی شد باید هر از یک ما در حب و دوستی  این مرد بزرگ و سردار ملی و هزاران شهید این سرزمین که برای حراست از مام میهن و انسجام و اتحاد آن، همه داشته های شان حتی جان خود را فدا کرده اند به گونه ای عمل کنیم که وحدت و انسجام کشور و ملت تقویت شود و این ایام بهترین فرصت است.

وی عنوان کرد : باید این ایثار و آزادگی ها را نه فقط به بیان و کلام  بلکه به عمل پاس داشت و این محقق نمی شود جز اینکه همه برای ارتقا و توسعه استان و کشور همدل و یکصدا باشیم و از افتراق و اختلاف پرهیز کنیم و تفکر این شهید را در جامعه ترویج کنیم تا کمک کننده به تقویت وحدت ملی باشیم.

وی در ادامه با اشاره به دهه بصیرت با بیان اینکه ۹ دی برگ زرینی در تاریخ این سرزمین و نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ این کشور و نظام و اصول و آرمان های خود ایستادند، افزود : مردم ما نشان دادند که اگر دشمن در برابر دین شان بایستد آنان در برابر دنیای آنان خواهند ایستاد.

 وی همچنین در ادامه با اشاره به تلاش ها و خدمات دولت بویژه در طی حدود یک سال شیوع کرونا گفت : این ویروس خطرناک در شرایطی که حتی بزرگترین کشورهای دنیا را به زانو درآورده در کشور و استان ما به خوبی مدیریت شده است.

قاسم نژاد با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در اثر تحریم ها و تشدید این مسائل در پی شیوع کرونا در استان و نیزکشور گفت :مردم همراهی خوبی در اجرای اعمال محدودیت ها بویژه از اول آذرماه داشتند و دولت هم فشار زیادی را برای مدیریت این شرایط و حفظ جان مردم در برابر این هجوم این ویروس تحمل کرد اما همه بخش ها برای مدیریت شرایط پای کار بودند.

 وی ادامه داد : اینکه این تلاش ها و خدمات بویژه در حوزه سلامت مردم نادیده گرفته شود جفای به دولت است آن هم در شرایطی که دشمنان این ملت و نظام با تحریم های خود مانع از فروش نفت و انتقال پول به داخل کشور و یا خرید داروهای مورد نیاز مردم می شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر نقدی هم می شود باید منصفانه باشد و همه خدمات و تلاش ها را نادیده نگیرد، افزود : انتظار است که تلاش ها و دستاوردهای ایندولت آن هم در این دوران سخت با همه تنگناها به درستی منعکس و برای مردم تبیین شود.

وی با بیان اینکه در استان گیلان هم که در ماه اولیه شیوع این ویروس به شدت وضعیت نامطلوبی داشت و با مشکلات عدیده ای از جمله کمبود تجهیزات بهداشتی و درمانی و غیره دست و پنجه نرم می کرد، گفت : همه مسئولان از جمله استاندار تمام وقت پای کار بودند و در سایه مساعدت ها و کمک های دولت و همراهی مردم و همدلی مسئولان اجرایی وبخش های دست اندرکار به خوبی شرایط مدیریت شد و آمار فوتی ها بعد از آن به شدت کاهش یافت.

وی تصریح کرد : همچنان هم برای تداوم شرایط رو به بهبود استان نیازمند این همراهی و همدلی هستیم و بیش و پیش از آن مردم باید از عادی انگاری و یا سهل انگاری و کم توجهی نسبت به این ویروس پرهیز نمایند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو در سال آتی بر امید آفرینی و تقویت اعتماد در جامعه تاکید کرد و افزود : در این راستا رسانه ها باید نقش موثری ایفا کنند.