ایسنا/گیلان مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان، از توزیع بیش از ۲۲۰۰ بسته کمک معیشتی به آسیب دیدگان و متاثرین بیماری کرونا در استان گیلان از فردا خبر داد.

سیاوش غلامی در گفت و گو با ایسنا، از توزیع بسته های معیشتی به آسیب دیدگان ناشی از کرونا خبر داد و اظهار کرد: بیش از ۲۲۰۰ بسته کمک معیشتی فردا به صورت همزمان به ۱۶ شعبه جمعیت هلال احمر استان گیلان جهت توزیع بین متاثرین از کرونا تحویل می شود.

وی با اشاره به ارزش ریالی بسته های کمک معیشتی، افزود: ارزش ریالی این بسته ها جمعا هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال است که از محل کمک های فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر جهت کمک به آسیب دیدگان و متاثرین از کرونا تامین شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان، با اشاره به اقلام بسته های توزیعی، تصریح کرد: این بسته ها شامل برنج، روغن مایع، ماکارونی، انواع کنسروجات، حبوبات و… است.

غلامی، از تشکیل بانک امانات پزشکی جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مردم عزیزمان درگیر ویروس منحوس کرونا هستند و نیاز به کپسول اکسیژن و دیگر تجهیزات پزشکی مرتبط دارند، بانک امانات پزشکی جمعیت هلال احمر در ۱۶ شعبه هلال احمر استان تشکیل شده و در راستای توزیع کمک بسته های معیشتی، دو کپسول اکسیژن، دو دستگاه مانومتر، دو دستگاه پالس اکسیمتر و دو دستگاه ماسک اکسیژن به شعب مذکور تعلق گرفته است.

وی خواستار همکاری هرچه بیشتر خیرین و مردم استان گیلان در زمینه تامین اقلام مورد نیاز بانک امانات تجهیزات پزشکی شعب هلال احمر استان شد و خاطرنشان کرد: از خیرین و هم استانیان گرانقدرمان درخواست می شود تا کمک های خود را برای تامین اقلام و تجهیزات پزشکی اختصاص دهند و اقلام تجهیزات پزشکی همچون ویلچر، تخت، تشک مواج، عصا و واکر را به بانک امانات شعب جمعیت هلال احمر در سراسر استان وقف یا اهدا کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان اضافه کرد: بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر با هدف تسکین آلام بشری و تحقق شعار توان توانمندان در خدمت نیاز نیازمندان تشکیل شده است و بیماران پس از دریافت اقلام مورد نیاز به صورت امانت و بهبودی کامل، اقلام را جهت استفاده سایر بیماران به جمعیت هلال احمر عودت می کنند.

انتهای پیام