ایسنا/گیلان مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، عزت و اقتدار جمهوری اسلامی را در گرو همگرایی دانست و اضافه کرد: باید از فرصت دهه بصیرت و میثاق با ولایت برای همگرایی دولت – ملت استفاده کنیم، زیرا این همگرایی ها به ما قدرت می بخشد.

فیروز فاضلی در شورای اطلاع رسانی استان گیلان که در آستانه دهه «بصیرت و میثاق با ولایت» برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار دلها، شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: شهادت مظلومانه و خون به ناحق ریخته شده این سردار رشید اسلام اثرات خودش را گذاشته و جهانیان به دیوانگی رئیس جمهور آمریکا پی برده اند.

وی با بیان اینکه خود آمریکایی ها هم به جنون ترامپ اذعان دارند، تصریح کرد: ترامپ در حال افول و سقوط است و عامل اصلی شکست سیاسی او رسانه و کروناست. در واقع ترامپ مغلوب رسانه ها شده که نشان دهنده اهمیت رسانه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با اشاره به نقش رسانه ها در پرداختن به مفاهیم و موضوعات انقلابی و آرمان های شهدا، گفت: امروز جهان معاصر با بهره گیری از قدرت رسانه های معاند علیه جمهوری اسلامی عمل می کند لذا باید رسانه های داخلی را برای مقابله رسانه ای با دشمنان تقویت کنیم.

فاضلی، انسجام و همدلی رسانه های داخلی در پیشبرد اهداف انقلاب و نظام را مشهود دانست و یادآور شد: استان گیلان نیز به رسانه هایش مشهور است و خوشبختانه خبرنگاران ما برای آرامش بخشی و همدلی و همسویی مردم و حاکمیت تلاش می کنند.

وی با اشاره به نامگذاری روزهای نهم لغایت ۱۹ دی ماه، خاطرنشان کرد: «بصیرت؛ ولایتمداری، حماسه عاشورایی»، «بصیرت؛ اتحاد ملی، عبور از فتنه ها»، «بصیرت؛ خواص، پیروی از ولایت»، «بصیرت؛ ادیان الهی، آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی»، «بصیرت؛ ملت حسینی، ملت شهید سلیمانی»، «بصیرت؛ تولی، تبری و بیداری اسلامی»، «بصیرت؛ استکبارستیزی و مقابله با نفوذ»، «بصیرت؛ تکریم سردار دلها، بزرگترین بدرقه جهان»، «بصیرت؛ محکومیت تروریسم دولتی، جهاد هسته ای و دفاعی»، «بصیرت؛ اقتدار ملی، سیلی به شیطان بزرگ» و «بصیرت؛ غیرت دینی، لحظه شناسی» از جمله روزهای دهه بصیرت و میثاق با ولایت است.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، از اجرای ۴۰ برنامه فرهنگی و هنری به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی از سوی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها خبر داد و اظهار کرد: این برنامه ها شامل همایش بصیرتی، شعرخوانی، رونمایی از کتاب، مسابقه نقاشی، کتابخوانی و نامه نویسی، تولید کلیپ و… است.

وی عزت و اقتدار جمهوری اسلامی را در گرو همگرایی دانست و اضافه کرد: باید از فرصت دهه بصیرت و میثاق با ولایت برای همگرایی دولت – ملت استفاده کنیم، زیرا این همگرایی ها به ما قدرت می بخشد. در واقع دولت قوی نشان دهنده قدرت ملت است.

فاضلی، تضعیف دولت را موجب افزوده شدن به مشکلات دانست و یادآور شد: دولت در کنار مدیریت بیماری کرونا و تنظیم اقتصاد و معیشت مردم، مسئولیت سیاست خارجه را نیز بر عهده دارد لذا باید از ایام الله پیش رو برای همدلی و همگرایی دولت – ملت استفاده کنیم؛ نه تقابل.

انتهای پیام