لاهیجان – ایرنا – فرماندار لاهیجان گفت: ۸۴ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران این شهرستان در سال جاری پرداخت شده که از این میزان ۱۰۰ درصد قدرالسهم دولت از خرید تضمینی برگ سبز چای به حساب چایکاران واریز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یونس محمودی در جلسه شورای اداری شهرستان لاهیجان با اشاره به آزادسازی معارضین پروژه تقاطع غیر همسطح میدان گیل لاهیجان، گفت: با پیگیری های بعمل آمده مبلغ ۴۰ میلیارد ریال برای رفع موانع و آزادسازی این اراضی تخصیص یافت.

وی با اساره به کشف و ضبط محموله داروی قاچاق در این شهرستان عنوان کرد : از سربازان گمنام امام زمان(عج) در کشف و دستگیری اعضای باند قاچاق داروهای غیرمجاز قدردانی می کنیم.

وی همچنین با اشاره به تحریم های ظالمانه و جنگ اقتصادی که مردم را هدف و تحت فشار قرار داده است، گفت: فشار حداکثری آمریکا بر اراده ملت و دولت به دلیل نخ نما شدن این دسیسه ها، هیچ تاثیری بر اراده ملی ما ندارد.

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه مدیران دستگاه های اجرایی با توجه به اعتبارات تخصیص یافته از محل ردیف های ملی، پیگیر پروژه های عمرانی باشند، گفت: اتمام پروژه های ملی نیمه تمام در دستور کار همه دستگاه ها قرار گیرد.

محمودی ادامه داد: مدیران شهرستانی از هم اکنون نسبت برنامه ریزی برای اجرای برنامه های فرهنگی و افتتاح پروژه های عمرانی در دهه فجر سال جاری اهتمام داشته باشند.

وی به تحقق ۱۵۶ درصدی تعهد اشتغال شهرستان لاهیجان بنا بر اعلام سامانه رصد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اشاره کرد و گفت: در پرداخت تسهیلات کرونا نیز با ۲۸ میلیارد و ۹۹۹ میلیون تومان، لاهیجان پس از رشت در رتبه دوم استان قرار دارد.

فرماندار لاهیجان، تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۹ را از اعتبارات مهم تکلیفی دولت دانست و گفت: تا به امروز شهرستان لاهیجان موفق به جذب ۷۴ درصد از اعتبارات تصویبی و تخصیصی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در این تسهیلات حمایتی شده است.

وی با قدردانی از اعضای ستاد تنظیم بازار لاهیجان نیز گفت: با توزیع ۵۰۰ تن مرغ گرم و ۱۱۹ تن مرغ منجمد و ۲۳ تن گوشت منجمد گام بزرگی در حل مشکلات مردم شهرستان برداشته شد.

محمودی در ادامه با تاکید بر لزوم رعایت توصیه های بهداشتی از سوی مردم در مقابله با ویروس کرونا و نوع جهش یافته آن، گفت: استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی دست ها و پیروی از دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از دورهمی ها باید به طور جدی مورد توجه مردم قرار گیرد.

وی با قدردانی از مشارکت مردم لاهیجان در اجرای طرح غربالگری خانه به خانه با نام شهید سلیمانی، گفت: ارتقا مشارکت مردمی در این طرح، موجب بیماریابی و پیشگیری از انتقال بیمار به بیمارستان و در نتیجه قطع زنجیره شیوع این ویروس می شود.

شهرستان لاهیجان با جاذبه های تاریخی، فرهنگی و اراضی گسترده چای و حدود ۱۰ کیلومتر نوار ساحلی و بیش از ۱۶۷ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان قرار دارد.