آستارا – ایرنا – رئیس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای آستارا گفت: ارتفاع برف در مناطق کوهستانی به ۳۰ سانتیمتر رسیده اما مسیرهای ارتباطی این شهرستان، با تلاش راهداران باز است و تردد در گرنه‌ حیران به زنجیر چرخ نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ رمضان دانش روز جمعه در بازدید از گردنه حیران گفت: راهداران با امکانات و تجهیزات لازم در حال نمک پاشی و برف روبی مسیرهای برف گیر آستارا هستند و با توجه به یخبندان گردنه حیران، خودروها به زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی مجهز باشند.

فرماندار آستارا نیز شب گذشته بعد از بازدید از گردنه حیران آستارا گفت: ۲ تیم راهداری مجهز به ماشین آلات سبک و سنگین در حال آماده باش هستند و نمک و ماسه مورد نیاز راهداران به اندازه کافی موجود است.

عباس صابر افزود: باران شدید موجب ریزش سنگ و گل و لای کوه به محور آستارا – اردبیل می شود و راهداران و پلیس راه با آمادگی کامل، جاده های اصلی و فرعی را برای تردد آماده می کنند.

گردنه حیران از مسیرهای ارتباطی استان های گیلان و اردبیل، همواره از حجم بالای تردد برخوردار است.

فردین فرتوت نیا رئیس اداره هواشناسی آستارا دمای هوا را در زمان گزارش این خبر چهار درجه، رطوبت آن را ۹۲ درصد و مقدار بارش در شبانه روز گذشته را ۲۲ میلیمتر اعلام و برای فردا، آسمانی صاف تا قسمتی ابری پیش بینی کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و دارای ۲۵ کیلومتر راه اصلی، ۱۴۸ کیلومتر راه روستایی و ۱۵ کیلومتر بزرگراه است.