رشت – ایرنا – مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: در ۹ ماه امسال ۲۱ هزار و ۳۶ نفر دوره آموزش های مهارتی در قالب دوره های فنی و حرفه‌ ای برای متقاضیان در استان ارایه شده است.

محمد حسینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آموزش ها در سه بخش دولتی “مرکز ثابت و سیار شهری”، آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و کارگاه های بخش خصوصی به جامعه هدف فنی و حرفه ای استان گیلان ارایه شده است.

وی با بیان اینکه دوره های آموزشی یاد شده توسط مراکز دولتی و بخش خصوصی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان برای افراد فاقد مهارت و جویای کار با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، اضافه کرد: در این مدت در بخش ثابت شهری یک میلیون و ۸۵۰ هزار و ۱۵۳ نفر ساعت در قالب هشت هزار و ۵۱۰ نفر دوره آموزش های مهارتی را دریافت کردند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان خاطر نشان کرد: در بخش کارگاه سیار شهری نیز ۳۰۵ هزار و ۳۳ نفر ساعت در قالب یک هزار و ۸۰۱ نفر دوره آموزش های لازم مهارتی را فرا گرفتند.

وی بیان داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در راستای توانمند سازی افراد فاقد مهارت جویای کار توانست با همکاری بخش خصوصی به دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی ۲ هزار و ۳۴۲ نفر دوره در قالب ۳۹۲ هزار و ۹۸۷ نفر ساعت آموزش های مهارتی ارایه دهد.

وی اضافه کرد: برای زندانیان یک هزار و ۲۸۵ نفر دوره در قالب ۲۶۹ هزار ۸۰۴ نفر ساعت، برای دانش آموزان یک هزار و ۴۹۳ نفر دوره در قالب ۴۴۴ هزار و ۳۵۱ نفر ساعت، ساکنان مناطق  روستایی ۲ هزار و ۳۱۹ نفر دوره در قالب ۳۵۳ هزار و ۶۳۵ نفر ساعت، معتادان بهبود یافته ۶۲۱ نفر دوره در قالب ۸۹ هزار و  ۹۱۴ نفر ساعت و سربازان وظیفه سه هزار و ۳۱۵ نفر دوره در قالب ۵۶۰ هزار و ۴۶۵ نفر ساعت آموزش های مهارتی ارایه شد.

حسینی خاطر نشان کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان دامنه وسیعی از مخاطبان را تحت آموزش های مهارتی قرار می دهد که از آن جمله می توان به ۱۸ جامعه هدف شامل آسیب دیدگان اجتماعی، افراد دارای معلولیت، دانشجویان، دانش آموزان، زنان خانه دار و سرپرست خانوار، زندانیان، سربازان وظیفه، معتادان بهبود یافته و شاغلان بنگاه های اقتصادی  ساکنان مناطق روستایی اشاره کرد.

۲۰ مرکز دولتی و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش های مهارتی در گیلان فعال هستند.