رشت – ایرنا- سخنگو و مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از بسته شدن محور خلخال – اسالم ( حد فاصل خلخال تا مرز استان گیلان در حوزه استحفاظی اردبیل ) به علت بارش برف و کولاک تا اطلاع ثانوی خبر داد.

امیر مرادی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه به غیر از محورهای اسالم- خلخال و پونل- خلخال سایر راههای استان باز است ، افزود: با توجه به شدت کولاک در محور اسالم به خلخال و بسته شدن محور از سمت خلخال با هماهنگی پلیس راه استان های گیلان و اردبیل  این محور از سمت اسالم نیز مسدود شد.

وی با اشاره به بسته بودن محور پونل- خلخال نیز اظهار داشت: کسانی که قصد سفر به استان اردبیل را دارند از مسیر آستارا تردد کنند.

وی خاطر نشان کرد: البته با توجه به اینکه برای امشب بر اساس پیش بینی های هواشناسی در ساعت های  ۲ و ۳  بامداد شدت بارش ها بیشتر خواهد شد به همین دلیل و به منظور ایمنی تردد کنندگان با هماهنگی پلیس راه از تردد خودروها در تمامی مسیرهای کوهستانی تا زمان بارش برف جلوگیری می شود.

مرادی یاداور شد: بر اساس آخرین آمار ارائه شده ؛ ارتفاع برف در محور های اسالم- خلخال  و پونل – خلخال بین ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتر ،  محور بلوردکان – خصیب دشت به ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر ، ماسال – گیلوان نیز به ۲۵ تا ۳۰ سانتیمتر رسید.

سخنگو و مدیرکل مدیریت بحران استانداری  گیلان اظهار کرد: همچنین ارتفاع برف محور رستم آباد – حشمت آباد – قوشه لانه – کلیشم، رودسر – لات محله  و فومن- ماسوله ( ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر) گزارش شده است.

براساس گزارش هواشناسی بارش ها در گیلان تا فردا ( جمعه ) ادامه خواهد داشت .