رشت – ایرنا – مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان گفت: با توجه به اعلام وضعیت نارنجی از سوی سازمان هواشناسی، اکیپ های عملیاتی این شرکت در حالت آماده باش قرار گرفتند.

محمد اسماعیل هنرمند عصر پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی گیلان ، کارکنان و گروه های عملیاتی این شرکت با پیش بینی احتمال وقوع بحران از بارش های برف و باران در حال آماده باش هستند.

وی افزود: همچنین با توجه با اعلام سازمان هواشناسی استان مبنی بر ورود سامانه سرد و بارش زا به گیلان ، با برگزاری جلسات کاری و تعیین اعضای کمیته بحران و همچنین با تجهیز واحد امور اجرایی ، شرکت توزیع نیروی برق گیلان آمادگی کامل با مقابله با حوادث احتمالی را دارد.

وی ادامه داد: با توجه به این امر، بیش از  ۱۶۰ گروه عملیاتی در سطح استان برای رفع ناپایداری ها و حوادث احتمالی با امکانات لازم و مورد نیاز در حالت آماده باش قرار دارند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، بلافاصله انجام وظیفه کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز، با شناسایی و رفع عیب نقاط قابل بهبود و حادثه خیز شبکه ،حدود ۹۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده با کابل خودنگهدار جایگزین شده است تا در زمان بحران، شاهد کمترین میزان ناپایداری در شبکه های  توزیع برق باشیم.

هنرمند تصریح کرد: راحت ترین  و سریعترین راه برای اعلام خاموشی‌ها و مشکلات در حوزه برق، دانلود و نصب اپلیکیشن برق من است که از طریق سایت این شرکت به آدرس www. gilanpdc. ir  قابل دسترس می باشد.

گیلان دارای یک میلیون و ۴۶۷ هزار مشترک برق  است.