آستارا – ایرنا – فرمانده سپاه ناحیه آستارا گفت: ۹۸ بیمار مبتلا به کرونا در غربالگری بیماران، موسوم به طرح شهید سلیمانی شناسایی شده و در قرنطینه خانگی هستند و مراحل درمان و پشتیبانی معیشتی آنها پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ بهزاد قنبری روز پنجشنبه در فرمانداری آستارا اظهار کرد: ار اوایل آذرماه تا امروز با تلاش ۴۴۰ نفر در قالب ۱۱۰ تیم از بسیجیان، داوطلبان هلال احمر و نیروهای شبکه بهداشت و درمان ۹۷ درصد جمعیت این شهرستان غربالگری شدند.

وی بیان کرد: از ۸۸ هزار و ۴۹۸ فرد غربالگری شده، ۶۰۱ مورد مشکوک به کرونا شناسایی و پس از تست، ابتلای ۹۸ نفر قطعی شده است و این طرح به مدت یک هفته ادامه خواهد یافت.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا هم گفت: ۴۵ بیمار کرونایی در بیمارستان بستری هستند و باید با درک کامل شرایط، اجازه ندهیم وضعیت شهرستان از نظر ابتلا به کرونا قرمز شود.

فرید بصیری مقدم ادامه داد: طبق رایزنی با دانشگاه علوم پزشکی گیلان، هر ماه ۶ هزار تست تشخیص سریع کرونا برای رانندگان کامیون های خارجی در آستارا فراهم خواهد شد.

فرماندار آستارا هم گفت: وضعیت شهرستان نارنجی است و اگر مردم و اصناف بطور هدفمند و مداوم همکاری کنند، به سمت وضعیت زرد خواهیم رفت.

عباس صابر افزود: مشارکت نیروهای بسیج، هلال احمر و شبکه بهداشت در کنترل کرونا قابل قدردانی است و نظارت های بهداشتی در کارگاه های بسته بندی محصولات کشاورزی تشدید شود.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.