رشت – ایرنا – استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: انقلاب اسلامی ما در سایه تحول بنیادین و با رهبری مرجعیت شیعه در تاریکترین دوران تشکیل شد و تمام محاسبات قدرتهای شرق و غرب را بر هم زد و پایه های استکبار را متزلزل کرد و مردم بسوی آزادی گام برداشتند.

به گزارش ایرنا، حشمت الله قنبری روز جمعه در راهپیمایی روز ۱۳ آبان در رشت طی سخنانی بیان کرد: این انقلاب به ملت ایران و جامعه بشری عزت و آزادی داد و قدرتهای شرق و غرب را به چالش کشید که البته این استکبار دهها و صدها جنگ و فتنه را به راه انداخت تا انقلاب را تضعیف کند.
وی اظهار کرد: در جنگ تحمیلی نیز ۷۵ درصد شهرما درگیر جنگ تخریب و به کشور ما هزار میلیارد دلار خسارت وارد شد اما ما محکمتر از گذشته ایستادیم و ادامه دادیم.
وی گفت: امروز نیز دشمنان ما مأیوسانه صحبت می کنند و گرچه به خیال خودشان در مقابل ملت ما خیزش انقلابی ایجاد کردند اما همانند گذشته شکست خوردند.
وی، سران فتنه را به ایران دعوت کرد و افزود: ما شما را به ایران دعوت می کنیم اما به طور حتم شما هیچ ارزشی برای ملت ما ندارید و ملت انقلابی همه شما را با خاک یکسان می کنند.ِ
وی ادامه داد: ملت ایران پای آرمانهای خود ایستاده و امروز نیز با ثبات تر و قدرتمندتر از گذشته است و زمانی که اتقلاب ما نهال کوچک بود نتوانستید آنرا نابود کنید اینک که انقلاب ما درخت تنومندی است که به هیچ وجه نمی توانید به آن حتی خدشه ای وارد کنید چه رسد به آنکه صدمه بزنید.
قنبری اضافه کرد: ما به آمریکا می گوییم که با چند نفر آل سعودی کت و شلوار اتوکشیده نمی ‌توانید جوانان ما را فریب دهید و ملت و جوانان ما چهره حقیقی شما زورگویان را می شناسند.
این استاد دانشگاه بیان کرد: شما یک عده آدم ساده دل را به بازی گرفتید که ایران را به آتش بکشند اما مردم ما ملت شهادت است و تمامی ملت ما قاسم سلیمانی هستند.
وی افزود: البته ازقوه قضاییه درخواست داریم که با شدت با عوامل فتنه برخورد کرده و اشد مجازات را برای آنان درنظر بگیرند.