آستارا- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش آستارا از برگزاری ۹ برنامه فرهنگی به مناسبت یوم‌الله ۱۳ آبان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بیژن خالقوردی‌پور روز پنجشنبه در این زمینه گفت: دیدار با خانواده‌های معظم شهدای دانش‌آموز، غبارروبی و گلباران مزار شهدا، جشن دهه هشتادی‌ها به مناسبت روز نوجوان و نواختن زنگ استکبارستیزی از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده به مناسبت ۱۳ آبان در آستارا است.

وی افزود: اجرای سرود در مدارس، پخش فیلم و نماهنگ مربوط به دانش‌آموز در نمازخانه مدارس، صبحگاه مشترک بسیج دانش‌آموزی در سطح واحدهای مقاومت و برگزاری نشست‌های بصیرتی از دیگر برنامه‌هایی می‌باشد که به این مناسبت با شعار “ایران قوی” در نظر گرفته شده است.

مدیر آموزش و پرورش آستارا بیان کرد: راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان از دیگر برنامه‌ها است که فردا، جمعه از ساعت ۱۰ صبح از مقابل سپاه ناحیه آستارا به طرف مصلی نمازجمعه برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: دشمنان اسلام و انقلاب هیچگاه برای ضربه زدن به کشور و اتحاد ملت از فتنه‌انگیزی دست برنداشتند اما فتنه‌ اخیر دشمنان بر اهمیت راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان امسال افزوده است.

کشتار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان مقابل دانشگاه تهران در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ از سوی عوامل رژیم ستمشاهی در گاه‌شمار رسمی کشور با عنوان روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده است.

شهرستان آستارا با جمعیت حدود ۹۵ هزار نفر در منتهی الیه غرب استان گیلان، در فاصله نزدیک به ۱۷۳ کیلومتری رشت و همجوار با کشور جمهوری آذربایجان قرار دارد.