آستارا- ایرنا- استاندار گیلان با گرامی‌داشت یاد شهدا و امام شهیدان گفت: شهدای اهل تسنن به تاسی از پیامبر (ص) در دوران دفاع مقدس در راه دفاع از میهن از جان خود گذشتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله عباسی شامگاه چهارشنبه با حضور در منزل شهید حبیبی شعبان از شهدای اهل تسنن روستای قره‌سو بخش لوندویل آستارا، با مادر این شهید والا مقام دیدار و گفت و گو کرد.

وی در این دیدار بیان کرد: شهدای اهل تسنن با عشق و ایمان به خدا، تاسی از سیره پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) برای دفاع از میهن از جان خود گذشتند تا ایران اسلامی در مسیر تعالی حرکت کند.

استاندار گیلان اضافه کرد: تداوم همدلی آحاد جامعه اسلامی به ویژه اهل تسنن و تشیع در کنار موفقیت‌های فرزندان این مرز و بوم ضمن تلاش دولت سیزدهم تحت امر ولایت فقیه در چله دوم انقلاب شکوهمند ایران دشمنان را عصبانی کرده است.

وی با تاکید بر اینکه حضور در جمع خانواده شهدا مایه افتخار است و باید مسئولان با خدمت صادقانه به مردم در مسیر شهدا گام بردارند، اظهار کرد: دعای خیر مادران و پدران شهدا که از بهترین عزیزان خود در راه اسلام و ایران گذشتند و صبر و استقامت پیشه کردند، مایه قوت، پیروزی و سربلندی کشور است.

شهید صمد حبیبی شعبان متولد ۱۳۴۵ بود که در سن ۲۱ سالگی در منطقه حاج عمران به درجه والای شهادت نایل آمد.

مردم آستارا در مجموع ۱۶۷ شهید گلگون کفن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده‌اند. 

شهرستان آستارا با جمعیت حدود ۹۵ هزار نفر در منتهی الیه غرب استان گیلان و همجوار با کشور جمهوری آذربایجان قرار دارد.