رشت – ایرنا – استاندار گیلان گفت: با توجه به تاثیرگذاری ورزش در ایجاد نشاط در جامعه، توسعه ورزش جزو اصلی‌ترین موضوعات موردپیگیری دولت مردمی و ما به نمایندگی از دولت در گیلان محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، اسدالله عباسی عصر سه‌شنبه در نشست با جمعی از فعالان و قهرمانان ورزش گیلان و نیز جلسه شواری ورزش استان افزود: پرداختن به ورزش در روح، روان و جسم ما نشاط ایجاد می‌کند و به همین دلیل همه مسئولان باید در توسعه ورزش کوشا باشند و در حوزه ادارات و کارخانجات نیز رونق بیشتری یابد.

وی عنوان کرد: همه فرمانداران، دهیاران و بخشداران باید در ارتقا و توسعه ورزش در سطح جامعه تلاش بیشتری کنند بدین منظور این امر و توجه به این حوزه ترویج ورزش یکی از شاخصه‌های مهم ارزشیابی آنان تعیین شده است.

وی ادامه داد: باید  همه تلاش کنیم شرایطی مهیا شود که کودکان، نوجوانان و جوانان ما بیشتر به ورزش بپردازند و در سرمایه گذاری ها در ورزش قهرمانی توسعه بیشتری یابد هر چند هدف از ورزش فقط کسب مدال نیست اما برافراشته شدن پرچم مقدس نظام جمهوری اسلامی در میادین مختلف، باعث ایجاد غرور ملی و تقویت هویت و انسجام ملی می‌شود.

استاندار گیلان بیان کرد: در راستای توسعه ورزش در جامعه باید تمامی ادارات و دستگاه ها فضای ورزشی خود را در ساعاتی که از آن بهره نمی‌برند در اختیار هیات‌های ورزشی قرار دهند تا از تمامی اماکن ورزشی موجود در گیلان به بهترین نحو استفاده شود.

وی همچنین حمایت از هیات های ورزشی را مهم خواند و خاطرنشان کرد: هیاتهای ورزشی نباید برای اعزام تیمها و ورزشکاران خود با دغدغه مالی مواجه شوند که در این راستا انتظار است کمکهای بیشتری به آنها شده و مورد حمایت قرار گیرند و ما نیز برای جذب و استخدام قهرمانان ورزشی در ادارات کمک خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: به هر حال باید با مساعدت همه مسئولان تلاش شود تا سرانه فضای ورزشی در گیلان همپای سرانه فضای سبز استان شده و بتوانیم ورزشکاران و قهرمانان بیشتری را به جامعه و عرصه ملی و بین المللی معرفی کنیم.

عباسی افزود: هم اینک نیز شاهدیم که اداره ورزش و جوانان گیلان تمام تلاش خود را برای تحول مناسب در حوزه ورزش و جوانان انجام می‌دهد و در این راستا نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی هم باید در بحث تحقق اهداف ورزشی، تلاش و همکاری بیشتری داشته باشند.

سیاست را در ورزش دخالت ندهیم

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به موفقیت ورزشکاران در مسابقات جهانی عنوان کرد: هنگامی که امیررضا معصومی کشتی‌گیر شایسته گیلانی توانست مقام قهرمانی امیدهای جهان را کسب کند و پرچم پرافتخار ایران را به اهتزاز درآورد، احساس غرور و افتخار کردیم.

وی ادامه داد: نه تنها این ورزشکار بلکه هر ورزشکاری که با تلاش و کوشش خود در مسابقات مختلف حضور می یابد و با کسب مقام قهرمانی، باعث به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران می‌شود، این تلاش ارزشمند و عامل و موجب غرور ملی است و مردم نیز با افتخارآفرینی ورزشکاران، خوشحال می شوند.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: در حالی که استکبار جهانی و دشمنان ما سعی دارند تا ماهیت نظام ما را زیر سئوال ببرند و با غول‌های رسانه‌ای خود تلاش می کنند وجهه دیگر و وارونه ای  از کشور ما نشان دهند، حضور ورزشکاران ما می‌تواند خط بطلانی بر دسیسه های استکبار جهانی باشد.

وی گفت: ورزشکاران ما با حضور در میادین مختلف جهانی با اعتقاد و رفتارشان که الگوی مناسبی از ملت ما هستند، چهره واقعی ایران اسلامی را به جهانیان عرضه می کنند.

استاندار گیلان با تاکید بر پرهیز از ورود سیاست به ورزش، خاطرنشان کرد: ورزشکاران ما تعصب زیادی به کشور خود دارند و به آرمانهای نظام جمهوری اسلامی نیز پایبند هستند و اگر در این بین یکی، ۲ ورزشکار با رفتار و یا صحبتهای خود دشمنان ما را شاد می‌کنند، نمی توان آن را به همه جامعه ورزش نسبت داد.

 در جلسه شواری عالی ورزش گیلان که به ریاست استاندار گیلان در رشت برگزار شد، جهانبحش آرمان مدیرکل ورزش و جوانان این استان، روسای هیاتهای ورزشی و تعدادی از ورزشکاران گیلان حضور داشتند.