رشت- ایرنا – فرماندار شهرستان رضوانشهر گفت: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۲۰۰ فقره پروانه ساخت مسکن در سطح روستاهای این شهرستان صادر شده است.

به گزارش ایرنا، سید نادرصفوی عصر یکشنبه در جلسه شورای جامع عمرانی رضوانشهر ضمن تأکید بر توقف هرگونه عملیات ساختمانی غیر مجاز در همان ابتدای کار گفت: از آغاز امسال تا کنون این پروانه های ساخت در سطح روستاهای پره سرو رضوانشهر صادر شده است.

 وی عنوان کرد : علاوه بر صدور پروانه ساخت برای این واحدها،   ۴۲ فقره پرونده تخلفات و ساخت و سازهای غیر مجاز نیز به کمسیون ماده ۹۹ ارجاع شده است.
فرماندار رضوانشهر همچنین متذکر شد: طبق دستور استاندار و به استناد مصوبات کارگروه ویژه پیشگیری و برخورد با تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری های غیر مجاز و در راستای حفظ انفال، بخشداران و دهیاران نسبت به این موضوعات حساس باشند و جلوی تخلفات را در ابتدای امر بگیرند.
صفوی ادامه داد: بخشداران و شهرداران در روند رسیدگی به تخلفات ساختمان در کمسیون های ۹۹ و ۱۰۰ بر رعایت ضوابط فنی ایستایی و استحکام بناها دقت لازم را داشته باشند.
شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزارنفر جمعیت و دو بخش بنام های مرکزی و پره سر و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.