رشت – ایرنا – نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: مدیران ورزشی باید با استفاده از همه ظرفیت‌های هم‌اندیشی و ایده‌های نوین و نیز امکانات ورزشی در اختیار؛ ورزش را در جامعه و میان اقشار مختلف گسترش داده و نهادینه کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی روز شنبه به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش در دیدار با جامعه ورزش گیلان در رشت به مقوله‌های مهم ورزش اشاره و با تاکید بر استفاده مدیران حوزه ورزش از دیدگاه‌ها و نظرات ورزشکاران گفت: مدیران باید توجه ویژه ای به ورزش داشته باشند و همه با همفکری و استفاده از ظرفیت‌ها و ایده‌های جدید تلاش کنیم تا ورزش بیش از پیش در جامعه گسترده شود.

وی عنوان کرد: همچنین مدیران ورزشی باید به برخی از ورزشکارانی که به دلایل مختلف هم اینک در عرصه ورزشی حضور ندارند همانند پیشکسوتان و نیز ورزشکاران آسیب دیده و بیمار نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: از سوی دیگر مدیران ورزشی بابد نگاه عدالت محورانه به همه نقاط گیلان داشته باشند تا مجموعه استان به این باور برسند که مسئولان ورزشی تمامی نقاط گیلان را مورد توجه قرارداده و به فکر پیشرفت و توسعه ورزش در همه بخشهای استان هستند.

همگانی کردن ورزش در اولویت قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه به اهمیت ورزش همگانی و توسعه ورزش در جامعه اشاره و بیان کرد: باید تلاش کنیم تا ورزش همگانی را گسترش دهیم چون ورزش تاثیر بسیار مطلوبی در سلامتی روح و جسم دارد.

وی اضافه کرد: با گسترش ورزش همگانی، گام موثری را در پیشگیری از بیماری ها در جامعه خواهیم برداشت که به طور حتم پیشگیری، هزینه بسیار کمتری نسبت به درمان دارد و همچنین پیشگیری مهمتر از درمان نیز محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: از سوی دیگر همگانی شدن ورزش برای افراد متخصص این رشته نیز موثر است زیرا ورزشکاران روح و جسم سالمی دارند و به همین دلیل اولین خواستگاه انسانی برای ورزش، همگانی شدن آن است که در این راستا باید شرایطی را فراهم کرد تا بیش از پیش ورزش در جامعه همگانی شود.

امام جمعه رشت ادامه داد: البته ورزش قهرمانی و پهلوانی نیز موثر است و باید به این بخش نیز اهمیت ویژه ای داد چون اکثر مرم در جهان برای قهرمان شدن تلاش می کنند زیرا قهرمانی یک ورزشکار در میادین بین‌المللی، عزت و افتخار ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از کارها در سلامت روح انسان در جامعه ما تاثیرگذار است که یکی از نمونه های بارز آن، زمانی است که با تلاش ورزشکاران ما، پرچم مقدس جمهوری اسلامی در میادین بین‌المللی برافراشته و سرود مقدس ما نیز نواخته می شود که اسن کار ورزشکاران باعث عزت ملی می‌شود.

استفاده مدیران از دیدگاه‌های ورزشکاران

 نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید به استفاده از دیدگاه ورزشکاران توسط مدیران ورزش اشاره کرد و گفت: مدیران باید توجه ویژه ای به ورزش داشته باشند و همه تلاش کنیم تا بیش از پیش ورزش در جامعه گسترش یابد و از سوی دیگر مدیران ورزشی نیز باید از دیدگاه سازنده ورزشکاران استفاده کنند.

آیت الله فلاحتی بیان کرد: همچنین مدیران ورزشی باید به برخی از ورزشکارانی که به دلایل مختلف هم اینک در عرصه ورزشی حضور ندارند همانند پیشکسوتان و همچنین ورزشکاران آسیب دیده و بیمار نیز باید  توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مدیران ورزشی باید نگاه عدالت محورانه به همه نقاط گیلان داشته باشند تا مجموعه استان به این باور برسند که مسئولان ورزشی به همه نقاط گیلان نگاه ویژه و مساوی داشته و به فکر پیشرفت و توسعه ورزش در همه بخشهای استان هستند.

امام جمعه رشت به استفاده ورزش در عرصه سیاست اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در جهان از ورزش در عرصه های سیاسی استفاده می‌کنند و ورزش نیز از معادلات سیاسی جدا نیست، ما نیز باید سیاستمدار باشیم اما سیاست‌زده و سیاست‌باز نباشیم.

وی در ادامه عنوان کرد: خود اتکایی، خودباوری و اخلاق مداری سه محور مهم در ورزش است که توسط جامعه ورزش باید رعایت و نهادینه شود به خصوص دربخش اخلاق مداری نیز که هم اینک ورزشکاران ما در جهان الگو هستند

وی با بیان اینکه جوانان ورزشکار ما پیام انقلاب اسلامی را به تمام دنیا رساندند، افزود: در طول تاریخ ورزشکاران ما به اخلاق مداری معروف بودند و هم اینک نیز جوانان پرتوان ما در عرصه ورزش پیام انقلاب را به تمام دنیا رساندند به خصوص بانوان ورزشکار ما که با حجاب خود، افتخارات بی‌نظیری را در ورزش کسب کردند.

امام جمعه رشت گفت: ورزشکاران شایسته ما در مسابقات به رژیم جعلی صهیونیستی نه گفتند و الگو شدند وبه آنان افتخار می کنیم. هم اینک نیز چند کشور از این امر پیروی می کنند و با ورزشکاران رژیم غاصب صهیونیستی روبرو نمی‌شوند.

وی افزود: با توجه به الگوسازی ورزشکاران ما در جهان،  آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش می کنند تا تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی حضور نیابد که این اقدام،  نفرت و دشمنی آنان را نسبت به ملت ما نشان می‌دهد زیرا استکبار جهانی و دشمنان ما حاضر و راضی نیستند که ملت ما شاد باشند.  

در دیدار جامعه ورزش استان گیلان با آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، آرمان جهانبخش مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، روسای هیاتهای ورزشی، پیشکسوتان و تعدادی از ورزشکاران حضور داشتند.