رشت- ایرنا – استاندار گیلان گفت: هفته وحدت فرصت مناسبی برای پرداختن به موضوع جهاد تبیین و بیان حقایق دین مبین اسلام و دستاورد های انقلاب اسلامی است.

 به گزارش خبرنگار ایرنا از رضوانشهر، دکتر اسدالله عباسی با حضور در جمع مردم و علمای تشیع و تسنن بخش پره سر و با تبریک ایام هفته وحدت افزود: انقلاب اسلامی ثمره خون هزاران شهید و ایثارگری جانبازان و رزمندگان غیور ملت ایران است و امروز همه ما مکلف به حفظ و نگهداری این دستاورد بزرگ هستیم.

 استاندار گیلان با اشاره به حوادث و اتفاقات اخیر گفت: از صدر اسلام تاکنون سنگ‌اندازی و صف آرایی در مسیر حق وجود داشته است و امروز هم دشمن با بکارگیری تمام امکانات رسانه ای سعی در ایجاد شکاف بین ملت و حاکمیت دارد.

 دکتر عباسی ادامه داد: دشمن هرگز به خواسته خود نخواهد رسید و ملت ایران با وحدت و یکپارچگی، پاسخ دشمنان را خواهد داد.

 وی در ادامه با اشاره به ظرفیت و استعدادهای استان گیلان گفت: این خطه ظرفیت های فراوانی در حوزه های اقتصادی، کشاورزی، دامداری، تولیدی وغیره دارد و در زمینه صادرات نیز موفق بوده است.

 استاندار گیلان خطاب به جوانان حاضر در جلسه گفت: امروز متناسب با دانش و تحصیلات برای شما شغل ایجاد می کنیم و دولت سیزدهم در این راستا قدم های بسیار خوبی برداشته است.

 وی در ادامه با اشاره به توجه شخص رئیس جمهور به استان ها و مناطق مختلف کشور گفت: طی این مدت و از ابتدای شروع بکار دولت، دکتر  رئیسی بیش از ۴۵ سفر کاری داخلی و خارجی داشته است.

 عباسی در ادامه ضمن اشاره به خط ریلی در دست اقدام رشت – بندر انزلی به آستارا گفت: این پروژه مهم اقتصادی از رضوانشهر عبور خواهد کرد و هم اکنون قطعه اول آن از سمت آستارا آغاز شده است.

وی همچنین با اشاره به توقف عملیات اجرایی سدشفارود در رضوانشهر گفت: از حدود ۱۵ ماه قبل به دلیل وجود اختلاف بین پیمانکار و کارفرما، این پروژه متوقف گردید و تلاش ما برای آغاز کار مجدد آن به نتیجه خوبی رسیده است.

 استاندار گیلان بیان کرد: طی سنوات گذشته و در ایام تابستان همواره شاهد قطعی برق بوده ایم که با افزایش ظرفیت تولید انرژی، امسال چنین اتفاقی نیوفتاد و انرژی برق پایدار بود.

وی در ادامه به ظرفیت تولید مرغ در سطح این استان اشاره کرد و گفت: میزان مصرف روزانه گوشت مرغ در گیلان ۲۵۰ تن است که علاوه بر تأمین آن، روزانه حدود ۳۵۰ تن نیز برای مصرف سایر استان ها صادر می شود.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به موضوع گره ترافیکی مرکز شهرستان رضوانشهر گفت: برای بازشدن گره ترافیکی این شهرستان، شهرداری منطقه اقدام خوبی کرده و مشغول ایجاد راه کنار گذر می باشد که ما هم در این راستا کمک خواهیم کرد تا مشکلات ترافیکی این شهر برطرف گردد.

  امام جمعه اهل سنت شهر تالش هم در این جلسه با اشاره به لزوم توجه به موضوع وحدت گفت: امروز مهمترین نیاز جامعه ما وحدت بین همه مردم است.

 ملا حسین خانی پور افزود: تفرقه و تشتت برای جهان اسلام امری خطرناک است و هفته وحدت که از مهمترین و تأثیرگذارترین اقدامات امام خمینی (ره) بود امروز شاهد گسترش آن در همه دنیا هستیم.

 امام جمعه اهل سنت شهر تالش گفت: امروز وحدت ملی و وحدت اسلامی دوبال مهم برای پاسداری از کشور و قران محسوب می شود و باید مورد توجه همه ما باشد.

وی عنوان کرد: امروز شاهد تلاش دشمنان برای ایجاد فتنه و تفرقه در کشور هستیم و موفقیت جهان اسلان در این است که امت واحده باشیم تا دشمن نتواند در بین ما نفوذ کند.

 در ابتدای این نشست فرماندار رضوانشهر هم گفت: هفته وحدت، یادآور ولادت رسول خوبی‌ها حضرت محمد(ص) آخرین فرستاده پروردگار و هفته عزم و اراده در گام برداشتن به سوی بهترین است و تجلی اتحاد و همبستگی مسلمانان جهان و نمایش همدلی و یکدلی آنان در جای جای این کره خاکی است.

 سید نادرصفوی افزود: رضوانشهر جزو شهرستان هایی است که علیرغم وجود تنوع قومی، زبانی و مذهب، وحدت در آن تبلور یافته و مردم با صفا و صمیمیت در کنار هم زندگی می کنند.

 وی گفت: برای ایستادگی در برابر توطئه های دشمنان اسلام، وحدت مهمترین عامل موفقیت به حساب آمده و هرگونه کوتاهی در این راه سبب دوری از اهداف و آرمانهای بلند اسلام خواهد بود.

 صفوی افزود: امروز ما یک رسالت مهم در بین نسل جدید داریم، باید این فرهنگ وحدت، وفاق و همبستگی را به نسل جدید انتقال بدهیم.