رشت – ایرنا -رئیس هیات تکواندو گیلان گفت : ۲۱ تکواندوکار از سوی فدراسیون عازم مسابقات بین‌المللی آزاد لبنان شد که آرمین هادی‌پور از گیلان نیز به همراه این تیم ملی در این رقابت‌ها حضور دارد.

محسن سترگی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ملی پوش گیلانی که در مسابقات المپیک توکیو نیز حضور داشت به همراه سایر ملی پوشان  از روز ۱۵ مهرماه در مسابقات بین‌المللی آزاد تکواندو لبنان با حریفان رقابت می کند.

وی ادامه داد: مسابقات تکواندو آزاد لبنان با حضور ۳۷۱ ورزشکار در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان در سالن «نوفل نوهاد» شهر بیروت آغاز می شود چنانکه از روز شنبه ۱۶ مهرماه رقابتهای رده سنی بزرگسالان در هر دو بخش بانوان و آقایان آغاز می‌شود که هادی‌پور تکواندوکار ملی‌پوش گیلانی در وزن دوم این رقابت‌ها به مصاف حریفان خود خواهد رفت.

رئیس هیات تکواندو گیلان با آرزوی موفقیت برای ملی‌پوشان کشورمان در این دوره از رقابتها ابراز امیدواری کرد: آرمین هادی‌پور در این دوره با اجرای مسابقات زیبا برابر حریفانش به برتری دست یافته و در نهایت مدال طلای این مسابقات را بر گردن بیاویزد.

آرمین هادی‌پور یکی از پنج ورزشکار گیلانی حاضر در مسابقات المپیک توکیو، متولد ۱۳۷۳ شهرستان رشت است و تاکنون مقام‌های زیادی را در رشته تکواندو کسب کرده که از آن جمله می‌توان به کسب مدال برنز سومین مرحله مسابقات گرند پری ۲۰۱۹ بلغارستان، مدال نقره تورنمنت صربستان، مدال نقره مسابقات گرند پری ۲۰۱۹ ژاپن، مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ انگلیس، مدال طلای گرند پری انگلیس، مدال طلای مسابقات بین المللی اردن و مدال طلای المپیک آزمایشی ریو اشاره کرد.

 مدال نقره قهرمانی جهان، دو مدال قهرمانی آسیا (یک مدال طلا و دیگری برنز که مدال طلا برای نخستین در تاریخ تکواندو ایران به دست آمده)، سه مدال طلا یونیورسیاد، مدال نقره جام جهانی،  مدال نقره گرند پری، مدال طلای گرند اسلم، مدال نقره گرند پری روسیه و مدال طلای جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹ آسیا از دیگر عناوین و مدال های این ورزشکار گیلانی است.