انزلی – ایرنا – جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: امروز تمرکز دشمن حملات سایبری بر دستگاه‌هایی است که ارائه کننده خدمات عمومی به مردم هستند تا از این طریق فشار را بر مردم مضاعف کند.

محسن ساسانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در خصوص حملات سایبری مدت‌هاست رعایت نکات امنیتی و هشدارها به دستگاههای اجرایی کشور با برگزاری مانورهای مختلف گوشزد شده است.  
وی اضافه کرد: سازمان پدافند غیرعامل کشور با برگزاری مانورهای مختلف سعی دارد نقاط ضعف و آسیب را احصاء کرده و در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار دهد تا با رفع مسائل از لحاظ امنیتی با مشکل مواجه نشوند.  
وی به برخی کوتاهی‌هایی که در بخش های مختلف انجام شده نیز اشاره و عنوان کرد: در یکسال گذشته دستگاه‌هایی مانند شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، شرکت سوخت و شهرداری تهران و برخی دیگر مورد حملات سایبری قرار گرفتند.  
ساسانی تصریح کرد: اشکالاتی که در حوزه سایبری عملیات اجرایی دستگاههای مختلف وجود دارد این فرصت را در اختیار دشمنان این کشور قرار می دهد تا با استفاده از نقاط ضعف و اشکالات این حملات را ترتیب دهند.  
وی ادامه داد: سازمان پدافند غیرعامل کشور راهکار خود را به صورت مدیریتی و فنی به دستگاهها اعلام کرده و هم اکنون کنترل مدیریت توسط دستگاههای مختلف انجام می شود که بخشی از آن با سازمان پدافند غیرعامل و بخش دیگر با کمک سایر دستگاههایی است که در این زمینه مسئولیت دارند.  
وی خاطر نشان کرد : همه مردم از سوخت استفاده می‌کنند و قطع این خدمت اثر مستقیم بسیاری در بین مردم و یا دستگاههای خدمات رسان دارد، دستگاهها و نهادهایی مانند شهرداریها که در سطحی گسترده با مردم در ارتباط هستند همه از نقاط تمرکز دشمن می باشند.  
جانشین رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه دشمن بر قطع خدمات به مردم و دستگاههایی که خدمات این چنینی به مردم ارائه می دهند، تاکید دارد، گفت: سازمان پدافند غیرعامل کشور تذکرات جدی به این دستگاهها داده تا نقاط آسیب پذیر خود را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کنند تا حملات آنها با موفقیت همراه نباشد.