مشهد – ایرنا -امام جمعه بندر انزلی گفت: جامعه باید به گونه آگاه شود تا مرز اعتراض و اغتشاش برایش مشخص و آشکار شود.  

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سیدعبدالجواد شمس‌الدین روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت با اشاره به اتفاقات اخیر افزود: امروز نیازمند انتقال محتوایی هستیم و باید به سطحی از شناخت برسیم که نسل جوان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه توطئه دشمن را در نطفه خفه کنند.
وی با بیان اینکه نباید گسست نسلی بین جوانان و پیشکسوتان ایجاد شود، ادامه داد: اگر ما در حفظ و نشر حقایق دفاع مقدس آنگونه که باید عمل نکنیم این دستاوردهای بزرگ کمرنگ جلوه خواهد کرد.
وی تاکید کرد : بر پیشانی پیشکسوتان عرصه جهاد مهر نظام اسلامی حک شده لذا باید مسیری که در ابتدا با انقلاب، امام(ره)، رهبری و شهداء آغاز گردید را حفظ کرده و نگذارید آفتی گریبانگیر این انقلاب شود و در  نشر معارف و حقایق دفاع مقدس کوشا باشید.
امام جمعه انزلی دفاع مقدس را حماسه ای مهم و درس آموز دانست و یادآور شد: دفاع مقدس با همه ویژگی ها و خصایص انحصاری بعنوان بنیان مستحکم نظام اسلامی بشمار می رود.
وی اضافه کرد: فرهنگ دفاع مقدس اگر به خوبی نشر و تداوم می‌یافت امروز در عرصه های اجتماعی و سبک زندگی می توانستیم بهترین الگو برای جهانیان باشیم.
وی وظیفه پیشکسوتان دفاع مقدس را ابتدا حفظ خود عنوان کرد و افزود: در تاریخ اسلام سیف الاسلام‌هایی داشتیم که بعدها در برابر اسلام ایستادند، امید است شاهد آن نباشیم پیشکسوتان ما با سوابقی درخشان عملکرد و مدیریت شان با زمان دفاع مقدس متفاوت باشد.