آستارا- ایرنا- صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی روز شنبه در آیینی با حضور جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی، امام‌جمعه و نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی در محل فرماندهی سپاه ناحیه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نیروهای سپاه، انتظامی، مرزبانی، نیروی دریایی ارتش، بسیج خواهران و برادران شهرستان مرزی بندر آستارا در این آیین که صبح امروز به مناسبت چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس برگزار شد، بخشی از توان دفاعی و رزمی خود را به نمایش گذاشتند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا در این آیین گفت: نیروهای مسلح که در پیروزی انقلاب و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش بسزایی را داشتند، برای دولت‌سازی، ایجاد جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی آمادگی ۱۰۰ درصدی را دارند.  

سرهنگ بهزاد قنبری با گرامی‌داشت یاد شهدا و رزمندگان افزود: این نیروها امروز برای تامین امنیت پایدار در نقاط مختلف کشور نقش اساسی را دارند که در برهه‌های مختلف دیده شده است؛ چنان که در اوایل انقلاب و آغاز جنگ بدون تجهیزات نظامی، با اتکال به خداوند متعال و تقوای درونی در میدان حضور پیدا کردند.

وی بیان کرد: خودباوری، تکیه بر تقوا و توجه به توانمندی‌های داخلی توانست نیروهای مسلح را به اوج اقتدار کنونی برساند، به طوری که دشمنان اکنون به این واقف هستند که از نظر جنگ نظامی نمی‌توانند به نیروهای مسلح ما غلبه کنند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا اضافه کرد: از این رو است که تلاش دارند با جنگ نرم مردم را از اعتقادات تهی کنند، در حالی که با توجه و توکل به خداوند، تربیت دینی و سبک زندگی اسلامی در سطح ایران مردم در زمان لازم آمادگی ارائه خدمات دفاعی و امنیتی را دارند.

۳۱ شهریورماه سالروز آغاز جنگ تحمیلی هشت ساله از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران تا ۶ مهرماه با عنوان هفته دفاع مقدس نام‌گذاری شده و به این مناسبت قرار است بیش از ۷۰ عنوان برنامه در زمینه‌های گوناگون در آستارا برگزار شود.

شهرستان آستارا که با جمعیت حدود ۹۵ هزار نفر در منتهی الیه غرب استان گیلان و همجوار با کشور جمهوری آذربایجان واقع شده، ۱۶۷ شهید را به نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.