آستارا- ایرنا- جمعی از مردم شهرستان مرزی بندر آستارا روز جمعه با برگزاری راهپیمایی و سر دادن شعارهایی علیه دشمنان خارجی و آشوبگران داخلی، ایجاد اغتشاشات اخیر و تخریب اموال عمومی در برخی از نقاط کشور را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در راهپیمایی امروز که از محل مصلی تا چهارراه حکیم نظامی آستارا با حضور جمعی از مردم و مسئولان این شهرستان برگزار شد، حاضران با سر دادن شعارهای “الله اکبر خامنه‌ای رهبر، مرگ بر ضد ولایت فقیه، ما همه سرباز توایم خامنه‌ای گوش بفرمان توایم خامنه‌ای، مرگ بر آشوبگر، مرگ بر فتنه‌گر، ما با ولایت زنده‌ایم تا زنده‌ایم رزمنده‌ایم” بر دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی تاکید کردند.

مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه آستارا در این راهپیمایی که پس از نمازجمعه برگزار شد، با مشت‌های گره کرده و صدایی رسا ضمن ابراز انزجار از بی‌حرمتی به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در جریان آشوب‌های چند روز اخیر در برخی از نقاط کشور و ایجاد ناامنی برای اقشار مختلف، بر لزوم برخورد قانونی با اغتشاشگران تاکید کردند.

در بیانیه‌ای که در پایان این راهپیمایی قرائت شد و با شعار “الله اکبر” مورد تایید حاضران قرار گرفت، از حجاب به عنوان قانونی الهی، عامل مصونیت فردی و اجتماعی، فاصله‌گذاری با انحرافات اخلاقی و جلوگیری از تضییع حقوق زنان در جامعه نام برده شد که با حوادث ایام خللی در آن به وجود نیامده و نخواهد آمد.

نقش بی‌بدیل و جایگاه رفیع خانواده‌ها در درونی‌سازی ارزش‌هایی مانند حجاب نیز در این بیانیه مورد تاکید قرار گرفت و بر لزوم هوشیاری در برابر توطئه اخیر دشمنان انقلاب اسلامی از جمله رژیم اشغالگر صهیونیستی، استعمارگران و منافقانی که ۱۷ هزار نفر از مردم ایران را در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی به شهادت رساندند و برای سالها واسطه اعمال تحریم علیه کشور شدند، اشاره شد.

همچنین در این بیانیه تصریح شد، افرادی که در فساد معتبرند و بانگ فروپاشی جوامعشان رساتر از همیشه به گوش می‌رسد، نمی‌توانند با ژست‌های حمایتی و اصلاح‌طلبی یاری‌رسان مردم ستمدیده ایران اسلامی باشند.

در ادامه بیانیه راهپیمایی آستارا نیز با اشاره به تلاش دشمنان برای وارد کردن ضربه به پیکره عظیم تمدنی ایران با استفاده از تشویش و تزریق ناامیدی در جامعه، تصریح شد که امروز بیش از هر زمان دیگری کشور نیازمند همدلی، وحدت و همفکری برای ساختن تمدنی بزرگ با هم‌افزایی نخبگان و اندیشمندان و همراهی مسئولان است.

از اواسط هفته گذشته و پس از فوت “مهسا امینی”  تعدادی از اخلالگران در رشت و چند شهر دیگر استان گیلان با حمایت و ترغیب دشمنان ملت اسلامی ایران، مبادرت به تخریب اموال عمومی، اهانت به مقدسات و درگیری با نیروهای نظامی و انتظامی نمودند.