رشت – ایرنا – امام جمعه رشت گفت: استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی با ابزار رسانه‌ای و انسانی، قصد وارد کردن ضربه زدن اساسی به نظام جمهوری اسلامی را دارد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله رسل فلاحتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت در جمع نمازگزار در مصلی این شهر افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی دشمنان اصلی امت اسلامی ایران هستند که برای ضربه زدن به نظام مقدس ما، ابزارهای راسانه‌ای و انسانی گسترده ای در اختیار دارند و بدین منظور همه آنها را به کار گرفته اند.

وی عنوان کرد: در این راستا غول ابزار رسانه‌ای در اختیار آنان است و امروز از ۳۰۰ ماهواره تلویزیونی در جهان ۱۱۶ مورد آن فقط متمرکز بر ایران و پوشش وقایع آن شده است و ۲۶۰ کانال ماهواره‌ای فارسی زبان برای مردم ما سرویس دهی مجانی می کنند در حالیکه هزینه های فراوانی برای راه‌اندازی این کانالها صرف می‌شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: استکبار جهانی ، رژیم غاصب صهیونیستی و انگلیس این هزینه ها را تقبل می کنند تا فساد، جرم و جنایت را در ایران ترویج دهند و ملت مظلوم ما را در مقابل این بمباران رسانه‌ای قرار داده‌اند که البته مردم ما بسیار فهیم هستند و از نقشه‌های شوم دشمنان مطلع و نسبت به آنها هوشیارند.

وی در بحث ابزار انسانی در اختیار دشمن هم ادامه داد: ضدانقلابهای داخل و خارج از کشور، سلطنت‌طلبها، بهائیان، افراد نادان و جاهلان فریب‌خورده در این جرگه قرار دارند و دشمن توسط آنان قصد برهم زدن نظام جامعه ما را دارند.

خطیب جمعه رشت اضافه کرد: در اغتشاشات اخیر نیز شاهد بودیم که مردم خوب ما در این فضای مسموم سرفراز و سربلند بیرون آمدند و صف خود  را از دشمنان نظام جدا کردند و با توجه به پیگیری‌های انجام شده و افرادی که در این اغتشاشات دستگیر شدند، مشخص شد که اکثر آنها گیلانی نبوده و رهبران‌شان فاسد و دارای پرونده‌های جرم و جنایت هستند.

آیت‌الله فلاحتی بیان کرد: این جاهلان و فاسدان،  مساجد و قرآن ها را آتش زدند که در این راستا از مسئولان قوه قضاییه انتظار است آنان را به اشد مجازات برسانند چون ایران مملکت امام زمان (عج)  است و آنچه که مربوط به دین و اسلام ما است، مردم با آن برخورد می‌کنند.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر، خاطرنشان کرد: دشمنان ما دوباره در این ایام سنگ‌اندازی می‌کنند و کارهای کودکانه‌ای که سالهای گذشته انجام دادند و شکست خوردند را دوباره مرتکب می‌شوند اما ملت ما از نقشه‌های شوم دشمنان مطلعند.

وی تصریح کرد: اکنون شاهدیم که دوباره این دشمنان نادان شکست خوردند که در این راستا نیز از خدمات و تلاش های نیروهای انتظامی، بسیجیان در برقراری امنیت قدردانی می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان اظهار کرد: ما پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد جنگ تحمیلی بودیم که همه قدرتهای جهان در مقابل ما ایستادند اما ملت ما با ایثار و فداکاری طی هشت سال دفاع مقدس، جانانه ایستادگی کردند و در نهایت نیز پیروز شدیم.

وی عنوان کرد: تاکنون هم ملت ما سختی‌های فراوانی کشیدند و مردم می‌دانند که این حکومت اسلامی به آسانی به دست نیامده که با حرکت زالوصفتانه تعدادی از دشمنان حقیر این ملت و نظام   از بین برود.