رشت – ایرنا – مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از ارسال و توزیع تجهیزات آموزشی و پژوهشی در قالب طرح "وارش تابستانه" در آستانه سال تحصیلی جدید به هنرستان‌های استان خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان، محمد فائزی گفت: کاروان تجهیزات آموزشی شامل؛  ۶۴ قلم کالای ویژه هنرستان‌ها به ارزش ۱۳۰ میلیارد ریال است که در قالب طرح وارش تابستانه برای توزیع در ۱۱۸ هنرستان در شهرستان ها و مناطق استان ارسال شده‌است.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر تقویت هنرستان‌ها اضافه کرد: ارسال تجهیزات آموزشی – پژوهشی توسط آموزش و پرورش گیلان با هدف توسعه و تجهیز هنرستان ها در راستای پیشرفت و رفع نیازهای کشور انجام می شود.  

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه توزیع این تجهیزات با توجه به نیاز هر ناحیه و منطقه از استان انجام می شود، خاطر نشان کرد: اختیار نحوه توزیع این تجهیزات در مدارس در ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق داده شده است.

وی با اشاره به توزیع تعدادی تجهیزات از جمله کامپیوتر در شهرستان‌های گیلان طی هفته آینده افزود: اجرای مطلوب و اثربخش پروژه مهر در راستای تحقق شعار “همدلی، پویایی و نصیب برابر آموزشی”، اولویت اصلی آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان اظهار داشت: در سال تحصیلی پیش رو در قالب پروژه مهر به هنرستان های استان به صورت ویژه توجه می شود و توزیع تجهیزات مورد نیاز هنرستانهای مدنظر است.

در سال تحصیلی گذشته افزون بر ۳۷۰ هزار دانش آموز در استان گیلان تحصیل کردند.