رشت – ایرنا – اولین دوره کلاس مربیگری مینی‌گلف در استان گیلان برپا شد.

رئیس هیات گلف استان گیلان روز دوشنبه در این زمینه به ایرنا گفت: این دوره مربیگری برای اولین بار با حضور ۳۰ شرکت‌کننده و به مدت سه روز در شهرستان آستانه‌ اشرفیه برگزار شد.

سارا نوروزی افزود: دوره مربیگری مینی‌گلف به صورت تئوری و عملی انجام شد که در پایان نیز از شرکت‌کنندگان آزمون کتبی و عملی اخذ شد و در نهایت به قبول شدگان در این دوره، مدرک مربیگری مینی‌گلف اهدا شد.

وی ادامه داد: مدرسی این دوره برعهده هستی جعفری دبیر انجمن مینی‌گلف بود که محمد قدمی دبیر کمیته آموزش و فاطمه صدرالدینی رئیس کمیته اجرایی مسابقات انجمن مینی‌گلف کشور نیز حضور داشتند.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه تاکنون دوره مربگیری مینی گلف در گیلان برپا نشده بود و این استان فاقد مربی در این رشته بود، برپایی این دوره مربیگری می‌تواند در رشد و اعتلای مینی‌گلف در گیلان موثر و مثمرثمر باشد و با اتمام این دوره نیز قرار است یک دوره مربیگری گلف هم در گیلان برپا شود.   

رئیس هیات گلف گیلان با بیان اینکه بیش از یکصد ورزشکار سازمان یافته در این هیات فعالیت دارند، گفت: پیش از برگزاری این دوره مربیگری، چهار مربی در رشته‌های گلف در گیلان فعالبت داشتند و همچنین پنج داور گلف نیز در این استان فعالیت دارند.    

صعود چهار پله‌ای هیات گلف گیلان در رنکینگ کشوری 

رئیس هیات گلف استان گیلان در ادامه به صعود چهار پله‌ای این هیات در بین استانهای کشور خبر داد و گفت: طبق ارزیابی فدراسیون گلف هیات گیلان با کسب ۴۲ امتیاز، رتبه ۱۲ از بین استانهای کشور را کسب کرد.

نوروزی خاطرنشان کرد: در آخرین ارزیابی انجام شده توسط فدراسیون گلف، استان گیلان نسبت به سال گذشته چهار پله صعود و همچنین نسبت به چند سال گذشته نیز، ۱۴ پله صعود کرده که این امر نشان از پویایی، تلاش و کار علاقمندان به این رشته ورزشی زیبا در استان گیلان است که کسب امتیاز و رتبه در میان ۲۷ استان کشور که گلف فعالیت دارند، کار ساده‌ای نیست اما با تلاش اعضای گلف گیلان موفق به کسب این رتبه شدیم.

رئیس هیات گلف گیلان در خاتمه گفت: از فعالیت‌های مهمی که انجام شد ضمن استفاده از افراد متخصص و دلسوز، می‌توان به شرکت در اولین المپیاد استعدادهای برتر کشور در رده نوجوانان و اعزام تیم به مسابقات و برگزاری مسابقات و دوره‌های آموزشی اشاره کرد و دیگر فعالیت‌هایی که منجر به ارتقای رتبه برای استان شد،  راه‌اندازی هیات‌های شهرستانی بود.