رشت – ایرنا – فرماندار آستانه اشرفیه بر استفاده از ظرفیت موجود در مدارس برای مدیریت پسماند به ویژه طرح تفکیک زباله از مبدا تاکید کرد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، حسین ذاکر استقامتی روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد با اشاره به در پیش بودن سال جدید تحصیلی افزود: بازگشایی مدارس، فرصت مناسبی است تا دانش‌آموزان با نحوه اجرای صحیح طرح تفکیک زباله از مبدا آشنا شوند و چون همیار ما در مدیریت طلای کثیف از منزل مردم باشند.

وی ارائه آموزش‌های مناسب به دانش آموزان را در اجرای این طرح ضروری دانست و افزود : انتظار می رود ادارات آموزش و پرورش و شهرداری‌های مناطق در اجرای این طرح همکاری‌های موثری داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح پویش مهربانی در  آستانه آغاز سال تحصیلی عنوان کرد: خیرین و نیکوکاران در اجرای این طرح خداپسندانه نقش موثری دارند از این‌رو جلب مشارکت آنان در تامین لوازم مورد نیاز دانش آموزان می تواند به تامین نیازهای جمعیت بیشتری از دانش آموزان محروم بیانجامد.

فرماندار آستانه اشرفیه همچنین با تاکید بر اینکه باید کلیه مقدمات لازم جهت بازگشایی مدارس در این شهرستان فراهم و آماده شود، گفت: ایجاد فضای آموزشی امن برای دانش آموزان با رعایت تمامی نکات بهداشتی باید در اولویت برنامه های شورای اموزش و پرورش قرار گیرد.

رییس اداره آموزش و پرورش آستانه اشرفیه نیز در این جلسه با بیان اینکه تاکنون ۱۰۰ درصد کتاب های دوره ابتدایی در این منطقه دریافت شده است، گفت : از این تعداد ۴۰ درصد در مدارس توزیع شده است.

محمدرضا سیرتی عنوان کرد: در آستانه اشرفیه ۱۰۱ واحد اموزشی وجود دارد که تاکنون ۹ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در این مدارس ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود بیش از ۱۰ هزار دانش آموز سال تحصیلی را در این منطقه آغاز کنند، افزود: در سال تحصیلی جدید بیش از ۶۰۰ نفر از معلمین و فرهنگیان در مدارس آستانه اشرفیه فعالیت خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس، نحوه خدمات رسانی به دانش آموزان، نظارت بر رانندگان سرویس‌های مدارس، بازرسی های مستمر بر مدارس از جمله مسائل عنوان شده در این جلسه بود که از سوی اعضای شورای آموزش و پرورش آستانه اشرفیه مورد بررسی قرار گرفت.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.