آستارا- ایرنا- فرماندار آستارا بر لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی مردم به منظور پیشگیری از افزایش شیوع دوباره ویروس کرونا در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عنایت رضایی‌پور روز یکشنبه در این زمینه گفت: با وجود کاهش آمار مبتلایان، همچنان شهرستان آستارا در وضعیت کرونایی قرار دارد و کمک‌های درمانی مرتبط در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شهرستان آستارا از نظر بهداشتی در وضعیت خوبی قرار دارد، افزود: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اولویت اول است و انتظار می‌رود مردم در این زمینه اهتمام داشته باشند.

فرماندار آستارا بیان کرد: افرادی که تا کنون نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام نکرده‌اند، در اولین فرصت به مراکز و خانه‌های بهداشت مراجعه نمایند تا کمک کنند که شهرستان در این زمینه همچنان جزو نقاط امن بماند و شرایط به مرحله حاد نرسد.

ویروس کرونا  اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

برای جلوگیری از این ویروس که در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان آستارا در حال حاضر جزو نقاط کم‌خطر از نظر شیوع ویروس کرونا به شمار می‌رود و در رنگ‌بندی کرونایی جزو نقاط آبی است.

بر اساس آخرین آمارها ۹۸ نفر در استان گیلان به دلیل ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ در مراکز درمانی بستری هستند که ۲۱ نفر آنها جزو بیماران بدحال می‌باشند.