رشت – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه اعلام کرد: برای نخستین‌بار در گیلان طرح ملی مصرف بهینه آب در گلخانه‌های این شهرستان برگزار شد.

مهرداد محمدی امروز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اجرای این طرح از ابتدای مردادماه در روستای تمچال آستانه اشرفیه آغاز و تا پایان آذرماه ادامه دارد افزود: ۶ نفر از کارشناسان کشاورزی شهرستان، استان و مرکز تحقیقات کشاورزی گیلان آموزش‌های لازم را به گلخانه‌داران و شاغلین در گلخانه‌های منطقه ارائه می‌دهند.

وی عنوان کرد: هم اکنون ۱۲۴ واحد گلخانه مجوزدار به مساحت بیش از ۹۸ هزار مترمربع در این شهرستان فعالیت دارد و بالغ بر ۳۷۰ نفر در آنها شاغل هستند.

محمدی تولید گیاهان آپارتمانی، زینتی و نشاء صیفی‌جات را از عمده فعالیت‌های گلخانه‌ای این شهرستان عنوان و ذکر کرد: اجرای طرح ملی مصرف بهینه آب در گلخانه ها با هدف کاهش و مدیریت مصرف ، بازدهی بهتر و کاهش اتلاف و هدر رفت آب، آفات و بیماری‌ها اجرا می شود.

به گفته مدیریت جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه، بر طبق برنامه‌ریزی ها پیش بینی شده در کارگاه‌های این طرح ،  دوره آموزشی به میزان۲۴۰ نفر ساعت برگزار شود.

شهرستان استانه اشرفیه در شرق استان گیلان، با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.