رشت-ایرنا-استاندار گیلان تامین کالاهای اساسی را از دغدغه‌های همیشگی مسئولان عنوان و  بر لزوم تلاش تمامی مسئولان ذیربط بر رفع موانع و مشکلات بخش تولید در جهت تحقق توسعه پایدار، تأکید کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛  ارسلان زارع عصر روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از دو واحد تولیدی در جمع خبرنگاران؛ تامین کالاهای اساسی همچون آرد، نان و روغن را از دغدغه‌های همیشگی مسئولان ذکر و با اشاره به شرایط استان به ویژه در تامین این محصولات طی سال‌جاری اظهار کرد: خوشبختانه به سبب اینکه گیلان از استان‌های تولیدکننده روغن است، با مشکلات کمتری نسبت به سایر استان ها مواجه بودیم.

وی  رفع موانع تولید و بررسی کیفیت محصولات را دلیل اصلی بازدید میدانی امروز عنوان و اضافه کرد: در جریان این بازدید ضمن حصول اطمینان از جهت کیفیت مناسب محصولات تولیدی، در جریان درخواست‌های مدیران این مجموعه‌ها  که تامین سرمایه در گردش و نیز ترخیص ماشین‌آلات از گمرکات، اصلی‌ترین آنها بود قرار گرفتیم .

وی با اشاره به اینکه دستورات لازم برای رفع مشکلات مطرح شده و افزایش میزان تولیدات در این واحدها صادر شد، ادامه داد: حل مشکلات حوزه تولید در جهت تحقق توسعه پایدار استان و نیز افزایش میزان اشتغال و تولید داخلی، امری مهم است که باید پیوسته مورد توجه باشد.

استاندار گیلان با همراهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و شماری از مدیران کل دستگاه های اجرایی، امروز از یک شرکت لابراتوار دارویی و غذایی و نیز یک واحد تولید آرد گندم بازدید کرد.

 زمینه فعالیت شرکت لابراتوار دارویی و غذایی، تصفیه انواع روغن‌های خوراکی مایع است و با ظرفیت تولید سالانه ۶۷  هزار و ۵۰۰ تن، فرصت اشتغال ۶۰ نفر را فراهم کرده است.

واحد تولید آرد و سبوس از گندم نیز ظرفیت تولید سالانه ۱۷۳ هزار تن آرد ، ۲۷ هزارتن سبوس و ۲۰ هزار تن سیلو دارد و زمینه اشتغال ۷۵  نفر را فراهم کرده است.