آستارا- ایرنا- امام‌جمعه آستارا گفت: حضور اقوام و ملیت‌های مختلف در همایش پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) توطئه‌های استکبار جهانی را خنثی می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام محمدجواد باقری ارومی در خطبه‌های نمازجمعه آستارا بیان کرد: همایش عظیم پیاده‌روی اربعین و زیارت حضرت امام حسین(ع) یکی از مهمترین نمادهای عشق و علاقه به اهل بیت(ع) است و حضور باشکوه زائران در این مراسم موجب تقویت روحیه دینی و معنوی در دنیا می‌شود.

وی پیاده‌روی اربعین را یکی از نمادهای سیاسی اسلام دانست و افزود: حضور اقوام مختلف در این مراسم پرعظمت موجب ارتباط دلهای مومنین و تقویت جبهه مقاومت و ملت‌های مظلوم دنیا می‌شود و نقشه‌های شوم استکبار جهانی را نقش بر آب می‌کند.

امام‌جمعه آستارا با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در کشور عراق، اظهار کرد: این درگیری‌های چند روز گذشته در آستانه ایام اربعین به نفع هیچ جریان و گروه سیاسی آن کشور نیست؛ بلکه وحدت و اتحاد مسلمانان قویترین سلاح در برابر دشمنان قسم خورده آنان است و حفظ این وحدت و همدلی به برکت وجود امام حسین(ع) موجب قدرت بیشتر ملت مسلمان عراق و جهان اسلام خواهد بود.

وی همچنین با گرامی‌داشت مناسبت سیزدهم شهریور با عنوان روز تعاون و تبریک این روز به تعاونی‌داران و زحمتکشان عرصه تعاون اضافه کرد: تعاون و همکاری از توصیه‌های دین مبین اسلام در قرآن کریم است و گسترش و تقویت تعاونی‌ها با به‌کارگیری سرمایه‌های خرد مردم در جهت توسعه اقتصادی می‌تواند علاوه بر تولید درآمد برای اعضای تعاونی‌ها، به رونق اقتصادی کشور نیز کمک کند.

باقری ارومی در ادامه تاکید کرد: انتظار می‌رود خانواده‌ها با رعایت الگوی مصرف و جلوگیری از اسراف به خصوص در این روزهای گرم آخر تابستان، مانع از هدر رفتن آب و بروز مشکلات برای مردم و دستگاه‌های ذی‌ربط شوند.

وی ضایعه فقدان ۲ عالم ربانی، آیت‌الله ناصری و آیت‌الله مصطفوی را نیز به پیشگاه امام زمان(عج) و مردم مومن ایران اسلامی تسلیت گفت و ضمن تقدیر از خدمات علمی و معنوی آنها، برایشان علو درجات از درگاه ایزد منان مسالت کرد.