آستارا- ایرنا- ۱۹ پروژه عمرانی و برق‌رسانی به ارزش افزون بر ۳۶ میلیارد ریال در آستارا با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان در آخرین روز از هفته دولت ۱۴۰۱ افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار آستارا عصر روز سه‌شنبه در حاشیه این پروژه‌ها تشریح کرد: امروز شاهد افتتاح همزمان ۱۹ پروژه بودیم که از جمله آنها اجرای کانال جوی نهر و جدول کانیو خیابان حافظ، خیابان امام، خیابان مولوی جنوبی، خیابان مصادیق، خیابان شهید مرحبا و خیابان آزادگان جهت دفع آب‌های سطحی روستای ویرمونی و ۲۱۰ متر جوی جدول در لمیر محله بودیم.

عنایت رضایی‌پور افزود: همچنین تعریض مسیر کوچه پایین محله مشند، تعریض خیابان، احداث دیوار حائل، احداث جوی آب به همراه کف‌تراشی و شن‌ریزی مسیر و ایستگاه آتش‌نشانی روستای حیران از دیگر پروژه‌های عمران روستایی با مجموع اعتبار ۲۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال بود که به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: پنج پروژه برق‌رسانی نیز امروز بهره‌برداری شد که شامل احداث ۸۰۰ متر شبکه فشار متوسط هوایی و یک دستگاه پست توزیع هوایی ۱۲۵ کیلو ولت آمپر جهت رفع ضعف برق روستای سیرالیوه، احداث یک دستگاه پست توزیع هوایی به قدرت ۲۰۰ کیلوولت آمپر جهت رفع ضعف برق مشترکین در خیابان شهید نوپا لوندویل، احداث یک هزار و ۷۰۰ متر شبکه فشار ضعیف هوایی جهت تامین برق مشترکین روستایی و تبدیل ۲۲ هزار و ۵۳۰ متر شبکه فشار ضعیف سیمی به کابل خودنگهدار در مجموع با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال بود.

در مجموع ۶۰ طرح و پروژه با ارزش یک هزار و ۲۷۰ میلیارد و ۴۴۴ میلیون ریال همزمان با هفته دولت در نقاط مختلف شهرستان آستارا مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

شهرستان آستارا که با جمعیت بیش از ۹۱ هزار نفر ۲ بخش و چهار دهستان دارد، در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.

دوم تا هشتم شهریور، سالروز حادثه تروریستی انفجار دفتر نخست‌وزیری و شهادت مظلومانه محمدعلی رجایی (رئیس جمهور) و حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر (نخست‌وزیر) در سال ۱۳۶۰ با عنوان هفته دولت نام‌گذاری شده است.